تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۳
۰
plusresetminus
استاندار کرمان در دیدار با مشاور وزیر امور خارجه مطرح کرد:

مشکلات فعالان اقتصادی در بازارهای بین‌المللی پیگیری شود

استاندار کرمان گفت: «وزارت امور خارجه می‌تواند با توجه به ظرفیت‌های استان، شرایط و بستر را برای ارتباط با بازارهای هدف در کشورهای مختلف فراهم کند».
مشکلات فعالان اقتصادی در بازارهای بین‌المللی پیگیری شود
به گزارش خبرنگار سرویس اقتصادی پایگاه خبری راه آرمان و به نقل از به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان؛ محمدمهدی فداکار در دیدار مشاور وزیر امور خارجه در امور نمایندگی‌های استانی با اشاره به اینکه رویکرد وزارت امور خارجه در حوزه اقتصادی تقویت شده و نگاه خوبی در این وزارتخانه حاکم است، خاطرنشان کرد: بر این اساس وزارت امور خارجه می‌تواند گره‌گشای مشکلات فعالان بخش خصوصی در بازارهای هدف بین‌المللی باشد.

وی در این نشست همچنین اضافه کرد: هم‌افزایی و همکاری در حوزۀ اقتصاد و سیاست می‌تواند موجب تقویت بازار و بخش خصوصی شود، لذا جا دارد این همکاری در سطح استان پررنگ‌تر شود.

آکادمی دانش‌بنیان دانش‌آموزی در کرمان راه‌اندازی شود

مشاور وزیر امور خارجه در امور نمایندگی‌های استانی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی برای حضور در استان پرظرفیت کرمان، گفت: وزارت امور خارجه توجه و نگاه ویژه‌ای به تقویت فعالیت‌های اقتصادی و تسهیلگری در تجارت خارجی دارد.

نصرت‌الله محمدی بیان کرد: استان کرمان به دلیل دارا بودن شرایط منطقه‌ای استراتژیک، ظرفیت‌های اقتصادی و حضور سراسر نور سردار دل‌ها یک استان ویژه تلقی می‌شود و به همین دلیل محل حضور شخصیت‌ها و مسئولان مختلف است.

وی ادامه داد: تمرکز ما بر فناوری‌ها در حوزه‌های مختلف است، لذا شرکت‌های دانش‌بنیان باید مورد توجه قرار گیرند و در این زمینه تلاش می‌کنیم ابتدا از استان‌ها فعالیت‌های ما آغاز شود.

مشاور وزیر امور خارجه در امور نمایندگی‌های استانی با اشاره به اینکه استان کرمان تلاش و توجه هوشمندانه‌ای در حوزه‌های اقتصادی و دانش‌بنیان دارد، اظهار کرد: «پیشنهاد می‌شود یک آکادمی دانش‌بنیان دانش‌آموزی در استان برای نسل آینده ایجاد شود تا در آیندۀ نزدیک از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.

انتهای خبر/ طهماسبی https://armanekerman.ir/vdciwyaz5t1apz2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین