تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۲
۰
plusresetminus
مدیر کل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

دولت پیگیر خودکفایی در عرصه کاغذ خواهد بود

مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دولت خودکفایی در موضوع کاغذ را پیگیری می‌کند، گفت: به‌منظور توزیع عادلانه کاغذ، ناشران باید در سامانه توزیع کاغذ ثبت‌نام و کاغذ مورد نیاز را دریافت کنند.
دولت پیگیر خودکفایی در عرصه کاغذ خواهد بود
به گزارش سرویس فرهنگی پایگاه خبری راه آرمان؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان؛ به‌مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی، نشست صمیمی فعالان حوزه کتاب استان کرمان با مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن شهید کرم‌وند اداره کل برگزار شد.

محمدعلی مرادیان، مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست، در خصوص دغدغه ناشران در حوزه کاغذ با بیان اینکه از سال ۱۳۹۸ کاغذ از ردیف کالاهای اساسی خارج شد لذا ارز به آن اختصاص نمی‌یابد، گفت: به‌منظور توزیع عادلانه کاغذ، ناشران باید در سامانه توزیع کاغذ ثبت‌نام و کاغذ مورد نیاز را دریافت کنند. همچنین پیشنهاد می‌شود ناشران استان معرفی شوند تا با نیازسنجی مصرف کاغذ به ناشران کرمان، کاغذ اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه دولت خودکفایی در موضوع کاغذ را پیگیری می‌کند که نتایج خوبی را به‌دنبال دارد و اهمیت کیفیت در این خودکفایی مورد توجه است، به موضوع پرداخت تسهیلات به ناشران اشاره کرد و ادامه داد: برنامه ارتقای صنعت نشر تدوین و مشکلات آن احصا شده، همچنین موضوعات واگذاری زمان‌دار املاک به ناشران و اختصاص تسهیلات به حوزه نشر در حال پیگیری است.

مرادیان نقش دولت در توزیع کتاب را تسهیل‌گری دانست و خاطرنشان کرد: قیمت‌گذاری کتاب، موضوع کتاب و جذابیت در تولید از جمله مواردی است که فروش کتاب را بالا می‌برد و نشان می‌دهد که کار نشر باید حرفه‌ای انجام شود و نباید آن را محدود به تولید کنیم بلکه توزیع و تبلیغ را نیز باید مورد توجه قرار داد.

انتهای خبر/م https://armanekerman.ir/vdccpmqs42bq1s8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین