تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۲
۰
plusresetminus
حمیده روشنی مخترع بسیجی شهرستان فاریاب فارغ التحصیل رشته مهندسی آب از دانشگاه ولی عصر رفسنجان است که موفق به ثبت سه اختراع در حوزه کشاورزی روباتیک و سدسازی شده است.
توانستم با اختراع سومم مشکل بزرگ حوزه سدسازی را حل کنم
به گزارش خبرنگار سرویس اقتصادی راه آرمان و به نقل از فاریاب خبر؛ حمیده روشنی مخترع بسیجی از شهرستان فاریاب فارغ‌التحصیل رشته مهندسی آب از دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان موفق به ثبت سه اختراع در حوزه کشاورزی، رباتیک و سدسازی شده است.
 
وی در خصوص اختراعاتش گفت: از زمان کودکی علاقه شدیدی به کار مکانیکی داشتم و در کنار پدرم که به این شغل مشغول بود با وسایل مکانیکی سرگرم بازی می‌شدم.
 
روشنی تصریح کرد: با توجه به اینکه درک درستی از اختراع و ساختن نداشتم ولی حس کودکانه باعث آشنایی من با وسایل مکانیکی و کار با این وسایل شد.
 
 این بانوی بسیجی افزود: با فوت پدرم تصمیم گرفتم استعداد نهفته در خودم که عامل اصلی شکوفایی آن پدرم بود را نمایان کنم که به همین منظور اقدام به ساخت وسایل کوچک و کار با ابزار مکانیکی کردم.
 
این مخترع جوان بیان کرد: نخستین اختراعم مربوط به حوزه کشاورزی است که شامل یک دستگاه هوشمند برای آبیاری مزارع است که بدون دخالت کشاورز، نیروی کارگری و به ‌صورت کاملاً هوشمند و خودکار کار آبیاری را انجام می‌دهد، این دستگاه یکسری دریچه دارد که این دریچه‌ها به هم دستور می‌دهند و با باز و بسته شدن این دریچه‌ها کار هدایت آب انجام می‌شود.
 
روشنی با بیان اینکه دومین اختراعم مربوط به یک ربات هوشمند برای کاشت بذر هندوانه و دیگر محصولات جالیزی است، ادامه داد: زمانی که مشاهده می‌کردم مردم با چه سختی و مشقتی بذر هندوانه را کشت می‌کنند تصمیم گرفتم رباتی را بسازم که کشاورز بتواند بدون سختی و مشقت اقدام به کاشت بذر هندوانه کند. از این ربات در سال ۹۸ در جشنواره حرکت رونمایی شد و در مدت دو سال ساخته و سند ثبت اختراع آن را دریافت کردم؛ در ساخت این ربات آقایان هادی عابدینی، افتخاری و خانم هاشمی به من کمک کردند.
 
این بانوی بسیجی گفت: اختراع سومم در حوزه سدسازی است که حدود دو ماه از زمان ثبت آن می‌گذرد که با این اختراع توانستیم یک مشکل بزرگ در حوزه سدسازی دنیا را حل کنم. این اختراع در حوزه سدسازی یک سرریز است این دستگاه روی سد قرار می‌گیرد و کار انتقال آب را به‌ راحتی انجام می‌دهد و ترک‌خوردگی سد در آن وجود ندارد.
 
روشنی گفت: توصیه من در مسیر مخترع شدن افراد این است که همیشه توکل و امیدشان به خدا باشد و هیچ وقت ناامید نشوند اگر هزار بار هم زمین خوردند باز بلند شوند و مطمئن باشند که به هدفی که دارند می‌رسند کافی است از تمام وجود خودشان استفاده کنند و باور داشته باشند که می توانند مخترع باشند و همیشه پشتکار داشته باشند و به سمت نوآوری هایی باشند که مورد نیاز مردم باشد و در مورد ایده هایشان خیال پردازی کنند؛ من ابتدا در خواب و خیال این دو اختراعم را ساختم و بعد از چند سال در دنیای واقع آنها را ساختم.
 
وی افزود: با داشتن تلاش و پشتکار مداوم و با این فکر که میتوانی روزی با ساخت ایده ای که در ذهن داری به جهانیان کمک کنی میتوانی به یک مخترع خوب تبدیل شوید.
 
مخترع جوان تصریح کرد: هیچ وقت اصلیت خود را فراموش نکنیم؛ من از صمیم قلبم افتخار می کنم که یک دختر روستایی و بسیجی هستم و در کنار تلاش و کوشش خودم بسیج را در کنار خودم احساس کردم.
 
این بانوی بسیجی در خصوص مقاومت مردم فلسطین گفت: با گذشت چهل و چهار روز از عملیات طوفان الاقصی که شکست سنگین و چندبعدی را به رژیم جعلی، غاصب و جنایت‌کار اسرائیل وارد کرد، ارتش این رژیم همچنان ناتوان از مقابله با نیروهای مقاومت، با کشتار زنان و کودکان به دنبال انتقام و ترمیم وجهه خود است.
 
روشنی افزود: من به عنوان یک بسیجی از کشتار زنان و کودکان مظلوم فلسطینی ابراز انزجار می کنم چرا که این کودکان مظلومانه و بی گناه به خاک و خون کشیده می شوند.
 
این بانوی بسیجی خاطر نشان کرد: این چهره خبیث اسرائیل است که بیشتر از پیش برای تمام جهان شناخته می شود، امروز حمایت مردم جهان از آرمان فلسطین در حال گسترش است.

انتهای خبر/ م
https://armanekerman.ir/vdciyyazrt1apz2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما