تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۲
۰
plusresetminus
در نشست جبهه علمی و فرهنگی بسیج اساتید استان کرمان عنوان شد:

لزوم استفاده از ظرفیت نخبگانی برای حل مسائل استان

پیش از ظهر امروز نشست جبهه علمی و فرهنگی بسیج اساتید کرمان با حضور اساتید در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.
لزوم استفاده از ظرفیت نخبگانی برای حل مسائل استان
به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی پایگاه خبری راه آرمان؛ پیش از ظهر امروز به‌مناسبت هفته بسیج، نشست جبهه علمی و فرهنگی بسیج اساتید در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان با حضور اساتید برگزار شد.

محمدی‌نژاد با اشاره به اینکه فعالیت سازمان بسیج اساتید استان در راستای حل مسائل استان، حکمرانی نظام اسلامی و نقش بسیج اساتید در این زمینه است و با بیان اینکه سازمان بسیج اساتید استان کرمان ۳ هزار و ۶۰۰ عضو دارد، گفت: ۲۸ کانون بسیج اساتید در سطح استان کرمان داریم که تلاش کرده‌ایم این کانون‌ها را به سمت مسئله محوری سوق دهیم. 

مسئول سازمان بسیج اساتید استان کرمان ضمن اشاره به مطلب فوق ادامه داد: برخی از کانون‌ها در این زمینه خوب عمل کرده‌اند، مسائلی را برای حل انتخاب و بر اساس آن پیش رفته‌اند. 

وی ابراز کرد: اگر توانستیم از ظرفیت نخبگانی استفاده کنیم برنده هستیم؛ یکی از برنامه‌های قوی ما در سازمان بسیج اساتید، استفاده از حضور نخبگان است؛ به این معنی که نخبگان را به هر شکلی که با دانشگاه‌ها فعالیت دارند وارد بسیج اساتید کرده‌ایم. 

محمدی نژاد بیان کرد: یکی از وظایف ما در سازمان بسیج اساتید، کار در زمینه جهاد تبیین است که با توجه به فعالیت پژوهشکده مکتب شهید سلیمانی در دانشگاه شهید باهنر کرمان، دبیرخانه جهاد تبیین استان را در پژوهشکده مستقر کرده‌ایم و کمیته علمی مکتب شهید سلیمانی را نیز به پژوهشکده واگذار و جلسات متعددی برگزار شده است. 

مسئول سازمان بسیج اساتید استان کرمان در خصوص لزوم فعالیت در حوزه جهاد فناوری و نوآوری اظهار کرد: در حوزه معدن، صنعت، فرهنگ و غیره استان کرمان، شاخص، سرآمد و مثبت است و حال این سوال مطرح می شود که اساتید و بسیج اساتید در این زمینه چه اقداماتی انجام داده اند؟ 


افزایش قدرت چانه‌زنی کشور با دیده شدن دانشگاه‌ها


حسین اکبری‌فرد در این نشست گفت: افتخار دانشگاه‌های کشور و استان باید در راستای خدمت به جامعه باشد و در ثروتمند کردن جامعه مشارکت داشته باشند. 

رئیس دانشگاه شهد باهنر کرمان ادامه داد: دانشگاه‌های ایران در رتبه‌های خوبی قرار گرفته‌اند و این مهم را باید بدانیم دیده شدن دانشگاه‌ها قدرت چانه‌زنی ما افزایش پیدا می‌دهد. 

وی با تأکید بر اینکه علمی که نافع باشد، نفع آن برای کشور خواهد بود، عنوان کرد: برنامه‌های تحول در سطح وزارت علوم در دستور کار دانشگاه‌ها قرار گرفته است. 

اکبری‌فرد با بیان اینکه حل مسائل باید به صورت علمی و فکری باشد، چرا که علم می‌تواند به ما کمک کند، اظهار کرد: نیازهای اولیه جامعه را دانشگاه می‌تواند انجام دهد و بعد از آن باید صنعت ورود کند. 

رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان با تأکید بر اینکه آموزش باید مبتنی بر نیاز باشد، افزود: بورسیه‌های اشتغال، صنعت و دانش باید در نظر گرفته شود؛ اگر خشت اول را درست بنا بگذاریم، کار بهخوبی انجام خواهد شد. 

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از ظرفیت بسیج اساتید سعی شده ارتباط خوبی با جامعه گرفته شود؛ چرا که این ظرفیت، دانشگاه را به جامعه نزدیک می‌کند.

گفتنی است در حاشیه برگزاری نشست جبهه علمی و فرهنگی بسیج اساتید از برخی نخبگان علمی تقدیر شد. خواجه‌حسنی مسئول بسیج علمی و پژوهشی استان کرمان گفت: در راستای فعالیت عرصه علم و فناوری، قرارگاه جهاد علم و فناوری را در استان تشکیل داده‌ایم تا تعامل و تسهیل‌گری در مسائل علم و فناوری را انجام داده‌ایم.

 وی اظهار کرد: ا‌عضای اصلی قرارگاه جهاد علم و فناوری در استان شامل اقشار بسیج اساتید، فرهنگیان، دانشجویی، دانش‌آموزی، طلاب، کارگری، حقوق‌دانان، جامعه پزشکی، مهندسین عمران، مهندسین کشاورزی و مهندسین صنعت هستند تا اهداف قرارگاه به بهترین شکل ممکن انجام شود.

انتهای خبر/م https://armanekerman.ir/vdcaa0n6e49ne61.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین