تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۴
۰
plusresetminus
مدیر‌کل ثبت اسناد استان کرمان:

حدنگاری موجب صیانت از موقوفات می‌شود

مدیر‌کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به اهمیت صدور اسناد رسمی مالکیت، بر ضرورت تسریع در امر حدنگاری اراضی و املاک وقفی تاکید کرد.
حدنگاری موجب صیانت از موقوفات می‌شود
به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری راه آرمان به نقل از روابط عمومی اداره‌کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، صبح امروز همایش استانی حدنگاری موقوفات با حضور مدیر‌کل اسناد ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، مدیران‌کل و رؤسای ادارات ثبت اسناد و اوقاف استان در محل سالن اجتماعات اداره کل اوقاف و امور خیریه برگزار شد.
 
سیدمهدی هاشمی مدیرکل ثبت اسناد و املاک کرمان ضمن تبریک هفته بسیج بیان عنوان کرد: تثبیت مالکیت به بقای عین موقوفه منجر می‌شود که این امر، مهم‌ترین نیت واقفین است.
 
وی افزود: با عنایت به نقش ویژه صدور اسناد حدنگار در حفظ و حراست از موقوفات، صدور اسناد مالکیت اراضی و املاک وقفی یکی از اولویت‌های اصلی این اداره کل است.
 
هاشمی با بیان اینکه وقف مورد تاکید ویژه دین مبین اسلام است، اظهار کرد: قانون ثبت به تثبیت موقوفات نگاه ویژه‌ای دارد و اقدامات قابل توجهی در زمینه حدنگاری موقوفات استان صورت گرفته است.
 
وی ادامه داد: قریب به ۱۴ هزار رقبه فاقد سند در استان کرمان وجود دارد که ضرورت دارد به قید فوریت تعیین تکلیف و حدنگاری شود و این امر در گرو تدوین برنامه عملیاتی مشترک و رصد و پایش مستمر این نقشه راه است.
 
حجت الاسلام جلالی مدیر‌کل اوقاف استان کرمان در ادامه، ضمن قدردانی از اقدامات جهادی مجموعه ثبت استان کرمان در خصوص اتمام حدنگاری موقوفات تا پایان سال آینده ابراز امیدواری کرد.
 
بر اساس این گزارش، در خاتمه مراسم از رؤسای ادارات ثبت و اوقاف برتر استان در حوزه حدنگاری موقوفات تقدیر به‌عمل آمد.

انتهای خبر/س
https://armanekerman.ir/vdcb9zb8frhbf8p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین