تاریخ انتشار :يکشنبه ۵ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۳
۰
plusresetminus
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از مستندسازی بیش از ۹۰ درصد از املاک آموزش‌و‌پرورش استان در دو سال آینده خبر داد.
مستندسازی بیش از ۹۰ درصد از املاک در مسیر تجاری‌سازی
به گزارش سرویس اقتصادی راه آرمان؛ رضا رضایی پنجم آذرماه در نشست با مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان از مستندسازی بیش از ۴۵۰ ملک از املاک آموزش و پرورش استان در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

وی افزود: خوشبختانه با توجه به تفاهمنامه سه جانبه آموزش‌و‌پرورش، ثبت اسناد، املاک، مسکن و شهرسازی، اقدامات خوبی در سال جاری در راستای مستندسازی املاک آموزش‌و‌پرورش صورت گرفته است.

رضایی با اشاره به وجود بیش از ۵۰۰۰ متر فضای تجاری در مدارس استان کرمان بیان کرد: تجاری‌سازی فضاهای آموزشی با در نظرگرفتن ملاحظات آموزشی در راستای خلق درآمد پایدار، ضرورتی انکارناپذیر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه یکی از هدفگذاری‌های ما برای مدارس خودکفایی آنان است، گفت: برای این منظور قرار است با موافقت اداره‌کل راه و شهرسازی و کمیسیون ماده پنج شهرداری، حدود هفت درصد از فضاهای آموزشی استان به فضای تجاری تبدیل شود.

وی با اشاره به عملیات ساخت ۲۸ فضای تجاری در بلوار جمهوری اسلامی کرمان گفت: این فضاهای تجاری ماهیانه حدود یک‌میلیارد تومان برای آموزش و پرورش درآمد پایدار ایجاد خواهند کرد.

رضائی با بیان اینکه این تصمیم در کل استان اجرا خواهد شد، اظهار کرد: به طور دقیق‌تر در قالب این طرح از فضاهای دارای مرغوبیت مدارس، مکانی به عنوان فضای تجاری در نظر گرفته می‌شود که درآمد حاصل از آن برای رفع نیازهای مدارس هزینه خواهد شد.

رضایی از مستندسازی اردوگاه‌های شهید رجایی و شهید باهنر در کوهپایه کرمان نیز در سال جاری خبر داد و افزود: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته بیش از ۹۰ درصد از املاک آموزش و پرورش در دو سال آینده مستندسازی می‌شوند.

انتهای‌خبر/ طهماسبی
https://armanekerman.ir/vdcizyazqt1app2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین