تاریخ انتشار :دوشنبه ۶ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۲
۰
plusresetminus
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیرجان خبر داد:

برگزاری پویش ملی کاشت بذر بادام کوهی در سیرجان

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیرجان از اجرای طرح جنگل‌کاری بادام کوهی در سطح ۱۰ هکتار از مراتع بلورد از توابع این شهرستان خبر داد.
برگزاری پویش ملی کاشت بذر بادام کوهی در سیرجان
به گزارش سرویس اجتماعی پایگاه خبری راه آرمان؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان؛ مهران میر‌شاهی با اشاره به طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در سطح کشور و اهمیت آن برای تمامی نسل‌ها، گفت: منابع طبیعی به‌عنوان ثروت و امانت برای نسل‌های آینده به شمار می‌آید و به‌عنوان زیربنای توسعه پایدار هر جامعه به شمار می‌آید که نه تنها به نسل حاضر، بلکه به تمامی نسل‌های آینده نیز تعلق داشته و بر همین اساس باید به خوبی آن را حفاظت و احیا کرد تا به‌دست آیندگان سپرده شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیرجان ادامه داد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در راستای حمایت از اجرای موفق طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت سهم هر ایرانی را سه درخت دانستند و همچنین با هدف غنی‌سازی جنگل‌ها و مراتع و حفظ ذخیره‌گاه‌ها و احیا و توسعه آن ها طرح جنگل‌کاری با بذر بادام کوهی در شهرستان سیرجان در حال اجراست.

وی با بیان اینکه نقش مهم و حیاتی درختان در حفظ خاک، تولید اکسیژن، پالایش گازهای سمی، تأمین غذا و پروتئین، پناهگاه حیات وحش، تولید علوفه و ... بر کسی پوشیده نیست، خاطرنشان کرد: طرح جنگل‌کاری، با هدف تغذیه ‌های آب زیرزمینی، افزایش میانگین تولید آب، کنترل فرسایش و رسوب، ایجاد فضای سبز و صیانت از اراضی ملی، در منطقه بلورد که خاستگاه بادام کوهی است در مساحت ۱۰ هکتار با حضور بهره‌برداران منابع طبیعی، بسیج عشایری و مهندسین، اعضای شورای شهر و ...  اجرا شد.

انتهای خبر/م https://armanekerman.ir/vdcdo50fjyt0ss6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین