تاریخ انتشار :جمعه ۱۰ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۰۰:۰۵
۰
plusresetminus
وصیت شهید «محمد زحمتکش راوری»؛

خانواده شهدا را بسیار احترام کنید

در وصیت‌نامه شهید محمد زحمتکش راوری آمده؛ اگر برای خانواده‌های داغ‌دار شهدا ارادت بی‌شائبه قائل نشوید زمین و زمان بر شما نفرین خواهد کرد.
خانواده شهدا را بسیار احترام کنید
به گزارش گروه فرهنگ و شهادت پایگاه خبری تحلیلی «راه آرمان»؛ شهید «محمد زحمتکش راوری» ۲٠ خرداد ۱۳۳۹، ‌در شهرستان راور چشم به‌ جهان گشود.

وی تا پايان مقطع متوسطه درس‌خواند و ديپلم ‌انسانی گرفت.

سال ۱۳۶۱ ازدواج كرد و صاحب يک پسر و يک دختر شد،  به‌عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت و سرانجام در ۱۶ تيرماه ۱۳۶۵ در مهران توسط نیروهای عراقی بر اثر انفجار مین به شهادت رسيد.

در ادامه وصیت‌نامه شهید «محمد زحمتکش راوری» را می‌خوانیم؛ 

سلام بر مهدی موعود که یگانه دُر درخشان ولایت و زعامت است و دوازدهمین امامم است عشق به او می‌ورزم و عاشقم تا رخش را ببینم.

سلام به نائب، اولاد و سلاله او مرجع عالی‌قدر و بزرگوار حضرت آیت‌‌الله خمینی که بحق از خانواده عصمت و طهارت و ادامه‌دهنده راه جدش حسین(ع) و احیاگر اسلام محمدی و درهم شکننده صف‌های پوشالی شیاطین و در هم کوبنده سدها و خارهای مسیر راه اسلام و بیان‌گر احکام و حدود الهی که سال‌ها در گنجینه تاریخ محبوس و زیر پای متکبران لگدکوب می‌شد. 

شما را سفارش به اجرای آن می‌کنم و آن اینکه دین خدا را یاری کنید و نگذارید که غریب و مورد تهاجم عملی و فکری قرار گیرد. 

عامه مردم از انقلاب اسلامی ایران پاسداری کنید و نگذارید مذهب‌ها مجانا خون شهیدان را بازیچه امیال خود قرار دهند و سوءاستفاده کنند و آنچه را باعث سربلندی اسلام است احترام دارند و شعائر اسلامی را حفظ و زنده نگه دارید.

از تفرقه بپرهیزید افکار وارداتی را محکوم و قلم فرسایانی که با عینک ساخته شده شرق و غرب و از دریچه تنگ و تاریک فکر خود برای نسل آینده تاریخ می‌نویسند و رشادت‌های زمان انقلاب و شجاعت‌ها و جانبازی‌های زمان جنگ تحمیلی را تحریف می‌کنند، جلوی آنها را نیز بگیرید. 

مسجد و محراب را که محل حرب با شیطان درونی و بیرونی است، تقویت کنید.

ای جوانان و هم‌سنگران محصل بدانید که نسبی بودن و محدود بودن دانش‌ها علم شما را از مطلق بودن دور، و بدانید که هرگز نخواهید توانست مطلقا با واقعیات در تماس باشید پس در طول تحصیل خوش‌باور و زودباور نباشید و غرور شما را نگیرد، بلکه بینش داشته باشید تا آنها را تمیز دهید.

مأیوس نشوید در تحصیل سرمایه علم و حوائج آینده انقلاب و کشور جمهوری اسلامی را با عمل اداره کنید.

روحانیت محترم که در طول تاریخ کفن خود را با سر حمل می‌کنند و همیشه لبه تیز تبلیغات ضد رشدی متوجه آنها بوده و آنها را در تنگنا قرار داده امام آنان همچون حسین(ع) مقاومند پس بر آنها احترام خاص قائل شوید و آنان را به مردم بگویند و راه اسلام را نشان دهند و زمینه ظهور امام زمان(عج) را فراهم سازید.

به شهدای گمنام، مظلوم و خانواده آنها مجروحان، معلولان، مصدومان، مفقودان و آنان‌که به نحوی دین خود را به اسلام ادا نموده‌اند احترام خاص قائل شوید و خط سرخ شهادت که انسان را به رضوان‌الله می‌رساند، ادامه دهید.

اگر به فداکاری مظلومیت شهدا احترام و به خانواده‌های داغ‌دار آنها ارادت بی‌شائبه قائل نشوید زمین و زمان بر شما نفرین خواهد کرد، خانواده‌های شهدا در بهشت برین همنشین فاطمه زهرایند پس این قداست را پاس بدارید.

پاسداران جان بر کف ای آنان‌که پرچم مبارزه بر علیه متکبران بر دوش شما سپرده شده این پرچم را از دست نیندازید هر چند که بازوان شما را دشمن قطع کند با دندان این پرچم را قرار دارید، ارتش مهدی احتیاج به فرمانده ورزیده، شجاع و باتقوی دارد پس این خصلت را در خود به‌وجود آورید.

ای اسلامیان عشق حسین ما را به این وادی کشانده و ما می‌رویم تا حسین‌وار بجنگیم تا شما سرافراز باشید و در انحطاط به‌سر نبرید.

هان ای مردم خط و مشی و متد فکری و عملی این راهی که پیش گرفته‌ام براساس آگاهی و نشأت گرفته از قرآن است که می‌فرماید: إِنِّي وَجَّهْتُ وَجْهِيَ لِلَّذي فَطَرَ السَّماواتِ وَ الْأَرْضَ حَنيفاً وَ ما أَنَا مِنَ الْمُشْرِکينَ

من با ایمان خالص رو به سوی خدایی آوردم که آفریننده آسمان‌ها و زمین است و من هرگز با (عقیده جاهلانه) مشرکان نخواهم بود و در راه این عقیده می‌جنگم به ولایت اعتقاد راسخ و مدافع اسلام فقاهتی هستم.

پدر و مادر مهربان و دلسوزم جانم به‌فدای شما که اشک دیده‌تان همانند قطرات خونم برای اسلام می‌ریزد و خدا بر شما منت نهاده تا در این دنیا مفتخر باشید و شاهد شهادت فرزند عزیزتان باشید، اگر مصیت همراه با صبر نباشد انسان از حیطه تقوی دور می‌شود.

همسر مهربانم شما یاور خوبی در زندگی با من بودید قبل از شروع زندگی با هم در کنار دژخیمان شاه سینه شما را سوراخ کرد در تظاهرات ضدشاهی دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و سیلی‌های آن نامردان طاغوت گوش مرا به جرم پخش اعلامیه امام نیز سرخ کرد.

بدان که خدا می‌بیند و اجر اخروی بر ایمان قرار داده و دینش را به‌وسیله پابرهنه‌ها یاری می‌کند، این‌ها را فراموش مکن، یگانه دخترم زینب را که عصاره زندگی‌مان است را خوب پرورش دهید و او را نوازش نمائید تا بزرگ شود و بر مزارم فاتحه بخواند.

منبع: نوید شاهد

انتهای خبر/ طهماسبی
  https://armanekerman.ir/vdciyuaz3t1a5u2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین