تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۴۶
۰
plusresetminus
رکورد استقلال در نباختن حتی از رکورد شگفت‌انگیز بایرلورکوزن هم بهتر است!
وقتی استقلال در ۶۹ بازی متوالی شکست نخورد
به گزارش سرویس ورزشی پایگاه خبری «راه آرمان» پنج‌شنبه شب یک اتفاق مهم در فوتبال دنیا افتاد. بازی برگشت دو تیم بایرلورکوزن و آ‌ اس رم در مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا در ورزشگاه بای آرنا شهر لورکوزن برگزار شد.

بازی رفت دو تیم در المپیک رم با برتری دو بر صفر لورکوزن تمام شده بود. رم برای این که بتواند به فینال برسد باید حداقل به یک پیروزی دو بر صفر در بای آرنا می‌رسید تا بازی را به وقت‌های اضافه و احتمالاً ضربات پنالتی ببرد. اگر هم سه بر صفر یا با تفاضل گل سه برنده می‌شود به فینال می‌رسید.

اما دشواری کار رم این‌جا بود که لورکوزن تا قبل از این بازی ۴۸ مسابقه پیاپی را بدون شکست پشت سر گذاشته بود! رم باید کاری را می‌کرد رقبای لورکوزن در ۴۸ مسابقه قبلی در مقابل این تیم قادر به انجامش نشده بودند! رم تا دقیقه ۶۶ توانست دو گل بزند و این امیدواری را ایجاد کند که می‌تواند تیم شکست‌ناپذیر ژابی آلونسو را شکست بدهد. اما لورکوزن در دقیقه ۸۲ یکی از گل‌ها را جبران کرد.

با این نتیجه  لورکوزن راهی فینال می‌شد اما رکورد شکست‌ناپذیری این تیم خراب می‌شد. لورکوزن که در این فصل بارها و بارها در وقت‌های اضافه از شکست فرار کرده بود در کمال ناباوری این‌بار هم موفق شد دست به یک کار بزرگ بزند.

آنها در دقیقه ۷+۹۰ گل مساوی را هم زدند تا باز هم بتوانند از شکست بگریزند و رکوردشان در بازی‌های بدون شکست را به عدد ۴۹ برسانند و بالاتر از بنفیکا که ۴۸ بازی بدون باخت داشت تنها رکورددار در این زمینه شوند. بعد از بازی همه رسانه‌های ورزشی در سرتاسر دنیا در حال پرداختن به این موضوع و رکورد شگفت‌انگیز لورکوزن بودند.

اما سال‌ها قبل و کیلومترها آن طرف‌تر در ایران یک تیم موفق شده بود در ۶۳ مسابقه متوالی شکست نخورد. این تیم استقلال تهران بود که در حد فاصل تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۶۸ تا ۲۴ آذر ۱۳۷۰ توانست در ۶۹ مسابقه متوالی شکست نخورد! این مسابقات شامل مسابقاتی در لیگ قدس، جام باشگاه‌های تهران، جام حذفی ایران، جام باشگاه‌های آسیا، لیگ آزادگان و جام حذفی تهران می‌شد.

به عبارتی استقلال بعد از این که در ۱۸ اسفند ۱۳۶۸ با یک گل مغلوب تیم تام اصفهان شد دیگر نباخت و نباخت تا این که در ۲۴ آذر ۱۳۷۰ در مرحله گروهی جام باشگاه‌های آسیا با یک گل به الهلال عربستان باخت. البته استقلال تا فینال آن رقابت‌ها پیش رفت اما در فینال و این بار در ضربات پنالتی با نتیجه چهار بر سه به الهلال باخت. در واقع استقلال ۶۴۷ روز معادل یک سال و ۹ ماه و هفت روز در هیچ مسابقه‌ای شکست نخورد. 

منبع: فوتبالی
انتهای خبر/پسند https://armanekerman.ir/vdcgyz9q3ak9ty4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما