تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۰:۰۵
۰
plusresetminus
در وصیت‌نامه شهید «بمانعلی اسدی» آمده است: همسر ارجمند و فهمیده‌ام، دوست داشتم که برای همیشه پیشتان باشم و اینکار در صورتی می‌تواند عملی باشد که اسلام در خطر جدی کفر نباشد، شما خود باید این توقع را تقلیل دهید.
دوست داشتم پیشتان باشم، اما اسلام در خطر است
به گزارش گروه فرهنگی پایگاه خبری «راه آرمان»؛ شهید «بمانعلی اسدی» در سال ۱۳۴۴ در روستای کرم از توابع شهرستان شهربابک متولد شد. وی اولین فرزند خانواده بود، تحصیلات ابتدایی را در دبستان زادگاهش به پایان رسانید و سپس به مدرسه راهنمایی رازی رفت و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان امام(بابکان) شروع کرد.

وی پس از دو سال تحصیل روانه مرکز تربیت معلم شهید بهشتی رفسنجان شد و به‌صورت داوطلبانه به جبهه اعزام شد.

بمانعلی در تاریخ ششم اردیبهشت ماه سال ۶۵ به‌جبهه اعزام شد و سرانجام  در تاریخ ۱۰ تیرماه سال ۶۵ در عملیات کربلای یک در منطقه مهران به‌فیض شهادت نائل و پیکر پاکش در زادگاهش به‌خاک سپرده شد.

قسمت هایی از وصیت‌نامه شهید «بمانعلی اسدی» را با هم مرور می‌کنیم:

بسم الله الرحمن الرحیم

خدا را شکر و سپاس بیکران که در زمان مردی از تبار هابیل به‌دنیا آمدم که مرا در تمام شئون زندگی رهنما شد و طریقت زندگی و حقیقت اسلام را از پشت پرده ابهام برایم نمایان ساخت تا توانستم گامی هر چند کوچک از مسیر دین خدا که با خون آبیاری شده و تاکنون شهدای زیادی از صدر اسلام تا به‌حال در جلگه خود پرورانده است، بردارم.

هر چند که من در خود نمی‌بینم که چنین لیاقتی داشته باشم و در زمره شهیدان قرار گیرم، اما در باب اینکه وظیفه است، لازم دانستم چندکلامی از آنچه در درونم است و مرا به این سرزمین آورده مطالبی را بیان نمایم.

پدر بزرگوار و مادر گرامی‌ام به شما چه بگویم که هرچه بگویم کم گفته‌ام و این گفته‌های من همه حرف است و تا عمل فاصله زیادی دارد چون نتوانستم زحمت‌ها و سختی‌هایی که برایم تا این زمان از عمرم کشیده‌اید جبران کنم و من خود می‌دانم که در این چند سال اخیر خیلی شما را رنج داده‌ام، امیدوارم که مرا ببخشید.

 اگر لطف خداوند شامل حالم شد و به خیل شهدا پیوستم اصلاً برایم گریه نکنید و بدانید که انسان رفتنی است چه بهتر که در راه اسلام و به‌خاطر خدا باشد خداوند در ازای این زحمات شما اجر عظیم نصیبتان گرداند.

و شما برادران عزیز و خواهران کوچولویم امیدوارم که آنچه را اسلام به‌عنوان تکلیف بر دوشتان گذاشته و می‌گذارد به‌طور صحیح و کامل انجام دهید که تکلیف خدا بر خلقش از اهم تکلیفات بشری بیشتر اهمیت دارد.

و اما شما همسر ارجمند و فهمیده‌ام دوست داشتم که برای همیشه پیشتان باشم و این‌ کار در صورتی می‌تواند عملی باشد که اسلام در خطر جدی کفر نباشد، اما در این زمان که بر همه واجب است از اسلام و دین خدا که در خطر است دفاع کنند شما خود باید این توقع را تقلیل دهید و بدانید که خداوند این سختی‌های شما را در آن روز رستاخیز بی‌نتیجه نخواهد گذاشت و اوست که باید در آن‌ روز که هیچ چیز و هیچ‌کس از اجزاء و افراد دنیوی نمی‌تواند خواست انسان که همان سعادت در جوار حق تعالی است را برآورده سازد، مهیا سازد پس به عمل صالح خود را مجهز سازید که این عمل صالح است که دوای درد انسان در آن روز است.

و در آخر از شما به‌خاطر اینکه در این چند مدت اگر بدی دیدید به‌خاطر رضای خدا ببخشید.

سخنی کوتاه دارم با همکاران و معلمان آینده، شما که چراغ هدایت نوجوانان و کودکان معصوم این مرز و بوم را در دست دارید مواظب باشید که آن‌ها را به مسیر اسلام هدایت کنید که اگر جز این باشد جزء مغضوبین خواهید بود.

منبع: نوید شاهد کرمان

انتهای خبر/م

  https://armanekerman.ir/vdcdzf0fzyt0oz6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما