تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۱۶
۰
plusresetminus
معاون دادگستری استان کرمان خبر داد:

صلح ۴۴ درصد پرونده‌ها در شوراهای حل اختلاف

معاون دادگستری استان کرمان گفت: ۴۴ درصد پرونده‌های شورای حل اختلاف استان کرمان با صلح و سازش به پایان رسیده است.
صلح ۴۴ درصد پرونده‌ها در شوراهای حل اختلاف
به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری «راه آرمان»؛ ظهر امروز حجت الاسلام محمدامیر ابراهیمی در جمع اصحاب رسانه به تصویب قانون شوراهای حل اختلاف اشاره کرد و گفت: در هر دادگاه صلح دو نفر به‌عنوان اعضای شوراهای حا اختلاف فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: در این میان پیش‌بینی می‌شود که در هر ماه حداقل ۳۰۰  پرونده به هر شعبه صلحی ارجاع شود البته بعد از این اقدام در شوراها رای جمع می‌شود و در نهایت به سازش و صلح می‌رود.

معاون دادگستری استان کرمان گسترش صلح و سازش در جامعه زمینه‌ساز ظهور امام عصر(عج) دانست و توضیح داد: معتقدیم که با ترویج صلح  جامعه به آرامش می‌رسد ازاین‌رو در تلاشیم تا پنج سال آینده برای یک میلیون صلح‌یار در جامعه ابلاغ بزنیم.

ابراهیمی با اشاره به این‌که بیش از ۱۹ سال شوراهای حل اختلاف فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: در این میان بیش‌ از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار پرونده به شوراهای استان کرمان وارد شده است.

وی ادامه داد: ۴۴ درصد پرونده‌های شورای حل اختلاف استان کرمان چیزی حدود ۱۹ هزار و ۹۸۶ پرونده با صلح و سازش به پایان رسیده است.

معاون دادگستری استان کرمان با اشاره به ایجاد داوری در شوراهای حل اختلاف بیان کرد: موضوع داوری پیشنهادی بود تا حل اختلافات سریع‌تر انجام شود البته در حال حاضر ۵۴ داور حرفه‌ای در استان کرمان وجود دارد.

ابراهیمی شوراها را نهاد زیرمجوعه قوه قضائیه دانست و گفت: شوراها یحل اختلاف با هدف میانجی‌گری و صلح به کارشان ادامه می‌دهند.

وی تاکید کرد: به‌منظور ساماندهی در حوزه اشتغال و مسائل مربوط به کارگران و کارفرمایان به این مسائل ورود کرده‌ایم تا این امور ساماندهی شود.

انتهای خبر/ پسند https://armanekerman.ir/vdcjyvevmuqexyz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما