تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۴۹
۰
plusresetminus
استاندار کرمان گفت: بر اساس ارزیابی وزارت کشور در مجموع فعالیت‌های انجام شده در حوزه دانش‌بنیان، استان کرمان رتبه چهارم را کسب کرده است.
کسب رتبه چهارم کرمان در حوزه دانش‌بنیان

به گزارش گروه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی راه آرمان و به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، دومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سال ۱۴۰۳ با حضور استاندار کرمان، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، معاون اقتصادی استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، معاون مدیریت و منابع انسانی استاندار و سایر اعضا برگزار شد. 

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در این جلسه گفت: اعتبارات مانده در دستگاه‌های اجرایی باید رصد و تعیبن تکلیف شود که این اعتبارات برگشت نخورد. 

وی با اشاره به اینکه باید برشی از برنامه هفتم نیز در استان تهیه و ارائه‌ شود، ییان کرد: قانون تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها یک قانون بسیار مهم است که ابلاغ شده و برای تامین منابع مالی بخصوص در زمینه زیرساخت‌ها حائز اهمیت است که باید مورد توجه جدی دستگاه‌ها قرار گیرد. 

استاندار کرمان با اشاره به برگزاری همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کرمان که محوریت اجرای آن بر عهده اتاق بازرگانی است، اظهار کرد: یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های مهم، گذر از منابع بانکی و استفاده از سایر ظرفیت‌ها است، لذا در همین زمینه شاهد حضور همه افراد و شخصیت‌های تاثیر توسعه در استان خواهیم بود. 

وی با اشاره به اینکه رویکرد و تصور ذهنی همه ما باید مبتنی بر توسعه باشد، تصریح کرد: همه مدیران و کارشناسان مربوطه نیز باید حضور داشته باشند و از این فرصت توسعه محور استفاده کنند. 

فداکار با بیان اینکه دو‌ مجموعه آماده ساخت هتل پنج ستاره در کرمان هستند، اما مشکل تأمین زمین وجود دارد، ابزار کرد: به‌طور کلی برای پیشرفت و توسعه نیازمند تأمین زیرساخت‌های لازم در استان هستیم. 

وی با بیان این مطلب که برگزاری همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کرمان موجب ایجاد فضای توسعه‌‌ای در استان می‌شود، افزود: برگزاری این همایش موجب تجدید قوا در حوزه اقتصادی استان می‌شود. 

استاندار کرمان تصریح کرد: بر اساس ارزشیبای انجام شده توسط وزارت کشور، در مجموع فعالیت‌های انجام شده در حوزه دانش بنیان، استان کرمان رتبه چهارم را کسب کرده که در همین زمینه تقدیرنامه‌ای توسط وزیر کشور به استان ارسال شده است. 

انتهای خبر/ طهماسبی https://armanekerman.ir/vdcjvveviuqexyz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما