تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۵۵
۰
plusresetminus
با پایان‌یافتن انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی و اعلام نتایج حوزه انتخابیه تهران، برای نخستین بار شاهد حضور خواهر و برادر در مجلس خواهیم بود.
نخستین خواهر و برادر راهی مجلس دوازدهم شدند
به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری «راه آرمان»؛ انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه‌ای که در انتخابات اسفندماه تکلیف کرسی‌های مجلس در آن حوزه‌ها مشخص نشد، برگزار شد.

یکی از این حوزه‌های انتخابیه که برای نخستین بار چشم هرمزگانی‌ها نیز به آن دوخته شده بود، حوزه تهران بود که از مجموع ۳۰ کرسی، در انتخابات اسفندماه تکلیف ۱۴ کرسی مشخص شده بود و سرنوشت ۱۶ کرسی به انتخابات دور دوم کشیده شد.

ابوالقاسم جراره که در چندین لیست از جمله لیست امنا، جمعیت جوانان انقلاب و صبح ایران حضور داشت در این انتخابات توانست با اخذ ۲۸۸ هزار و ۷۷۱ رأی یکی از کرسی‌های مجلس را به‌دست آورده راهی بهارستان شود.

جراره از جوانان دهه‌ شصتی استان هرمزگان و مستشار دیوان محاسبات کشور است که در مجلس نهم از حوزه بندرعباس به‌عنوان جوان‌ترین نماینده حضور یافت و برای دور دوازدهم مجلس ترجیح داد از حوزه انتخابیه تهران در انتخابات شرکت کند.

این درحالی است که فاطمه جراره (خواهر ابوالقاسم جراره) که در دوره‌های متوالی به‌عنوان نماینده مردم بندرعباس در شورای اسلامی شهر بندرعباس حضور داشت، برای انتخابات مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی کرد و توانست در انتخابات اسفندماه با ۷۰۲ هزار و ۱۴ رأی به‌‌عنوان اولین بانوی هرمزگانی راهی بهارستان شود.

حالا با راهیابی ابوالقاسم جراره به مجلس از تهران و منتخب شدن فاطمه جراره از حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان شاهد حضور اولین خواهر و برادر در تاریخ مجلس شورای اسلامی هستیم که توانسته‌اند در یک دوره مجلس کنار هم بر کرسی نمایندگی مردم تکیه بزنند.

هرمزگان در مجلس شورای اسلامی پنج کرسی شامل سه کرسی در حوزه مرکزی، یک حوزه در شرق و یک حوزه نیز در غرب دارد که با توجه به انتخاب یک هرمزگانی از حوزه تهران می‌توان انتظار داشت در مجلس دوازدهم ۶ نفر برای دفاع از حقوق این استان مهم با یکدیگر متحد و کنار هم خواهند بود.

گفتنی است در انتخابات دوازهمین دوره مجلس از هرمزگان در حوزه مرکزی احمد مرادی، فاطمه جراره و محمد آشوری تازیانی از حوزه شرق سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی و از حوزه غرب نیز احمد جباری راهی مجلس شده‌اند.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/م https://armanekerman.ir/vdcb88b8zrhbagp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما