تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۱۳
۰
plusresetminus
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمان خبر داد:

بزرگ‌ترین شهرک خورشیدی کشور در کرمان آماده افتتاح

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گفت: بزرگ‌ترین شهرک تخصصی خورشیدی کشور در بخش راین_ کرمان آماده بهره‌برداری شده است.
بزرگ‌ترین شهرک خورشیدی کشور در کرمان آماده افتتاح
به گزارش گروه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی«راه آرمان»؛ حسین میجانی گفت: واحدهای تولید انرژی تجدیدپذیر همچون بزرگ‌ترین شهرک تخصصی انرژی خورشیدی کشور در راین آماده افتتاح شده است.

وی ادامه داد: به غیر از پروژه عنوان شده، همچنین شهرک صنعتی شهرستان رابُر، راین، شهرک شماره چهار و فاز توسعه شماره ۲ کرمان آماده بهره‌برداری و سرمایه‌گذاری است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گفت: بزرگ‌ترین شهرک تخصصی خورشیدی کشور در بخش راین شهرستان کرمان آماده بهره‌برداری شده است این شهرک در بخش راین کرمان ۲۰ مهرماه ۱۴۰۲ تملک و اکنون به‌همت تمامی مسئولان استان کرمان آماده افتتاح و واگذاری به بخش خصوصی شده است.

میجانی با اشاره‌ به «جهش تولید با مشارکت مردم» به‌عنوان نام‌گذاری سال جاری بیان کرد: دولت این شهرک‌های تخصصی انرژی خورشیدی را با محوریت شرکت شهرک‌های صنعتی ایجاد کرده اما برای مشارکت مردم در این پروژه‌ها که در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۳ است، ساخت هر نیروگاه ۱۰۰ کیلوواتی ۳۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌خواهد که در چهار سال بازگشت کل سرمایه اتفاق می‌افتد و به شکل تضمینی ۲۰ ساله نیز برق آنها به قیمت روز خریداری می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع پنج شهرک تخصصی خورشیدی را در استان کرمان در چهار هزار و ۵۰۰ هکتار زمین پیگیری کردیم که اگر این پروژه‌ها به سرانجام برسد طی پنج سال آینده سه هزار مگاوات برق در استان کرمان ایجاد می‌شود.

منبع: ایرنا
انتهای خبر/ طهماسبی https://armanekerman.ir/vdcj8vevxuqexyz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما