تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۰۷
۰
plusresetminus
مشاور رسانه‌ای معاونت پارلمانی ریاست جمهوری پاسخ داد:

علت استعفای معاون پارلمانی رئیس‌جمهور چه بود؟

مشاور رسانه‌ای معاونت پارلمانی ریاست جمهوری با اشاره به انتصاب حسینی به‌عنوان مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور گفت: علت استعفای معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، شکل‌گیری مجلس جدید و فضای متفاوت آن و ضرورت برنامه‌ریزی جدید متناسب با مقتضیات مجلس دوازدهم بود.
علت استعفای معاون پارلمانی رئیس‌جمهور چه بود؟
به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری «راه آرمان»؛ ساسان والی‌زاده درباره استعفای معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار کرد: در خصوص جابجایی در معاونت پارلمانی باید اشاره کنم که از قبل با نزدیک شدن به پایان مجلس یازدهم هماهنگی برای این جابه‌جایی در جریان بود و علت آن هم شکل‌گیری مجلس جدید و فضای متفاوت آن و ضرورت برنامه‌ریزی جدید متناسب با مقتضیات مجلس دوازدهم بود بنابراین رئیس جمهور با استعفای آقای حسینی در این جایگاه موافقت کردند.

وی افزود: از طرفی شرایط فرهنگی کشور نیاز به تقویت هرچه بیشتر این حوزه راهبردی دارد لذا بنابر تجربیات و سوابق ارزنده آقای حسینی در حوزه جبهه فرهنگی انقلاب وی دعوت آقای رئیس جمهور را پذیرفت که در این حوزه نقش‌آفرین باشد و لذا وی به‌عنوان مشاور فرهنگی و اجتماعی رئیس جمهور، دولت مردمی سیزدهم را برای تحرک‌بخشی در حوزه فرهنگ یاری خواهد داد.

والی‌زاده خاطرنشان کرد: آقای حسینی در طی ۳۳ ماه تصدی معاونت پارلمانی، متر و معیار جدیدی در تحقق تعامل دو قوه مجریه و مقننه شکل داد و با پرهیز از تنش و تقابل، زمینه را پیشبرد سیاست‌های پارلمانی دولت مردمی فراهم ساخت. تحقق لایحه محوری، توسعه دانش پارلمانی، هدایت کنش‌های نظارتی نمایندگان به‌گونه‌ای که تنها یک استیضاح به اجرا افتاد و یا از ۶ هزار سوال ثبت شده که تنها ۹ مورد آن به قانع نشدن نمایندگان منتهی شد گوشه‌هایی از توفیقات این دوره موفق است.


منبع: ایسنا

انتهای خبر/م
  https://armanekerman.ir/vdcgtq9qyak9tz4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین