تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۲۷
۰
plusresetminus
دختر شهید عبدالمهدی مغفوری گفت: سال‌هاست که ما دخترانِ بابایی از پدرانمان فقط یک دست لباس رزم و یک ته‌ چهره‌ای خندان به یاد داریم.
سال‌هاست یک لباس رزم همدم دخترانِ بابایی است
به گزارش گروه فرهنگ و شهادت پایگاه خبری «راه آرمان»؛ شهید عبدالمهدی مغفوری یکی از شهدای کرمانی است که به امامزاده شهر کرمان شهرت دارند، هم‌رزمان این شهید عالی‌قدر بارها از کرامات این شهید سخن گفته‌اند.

فاطمه مغفوری در رابطه با ویژگی‌های شهید مغفوری به خبرنگار ما گفت: شهدا کسانی بودند که با پیروی از امام حسین(ع)، جان خود را فدا کردند، وصیت‌نامه‌ آنها در واقع اهداف عملی این انقلاب و آرمان‌‌های اصلی نظام برای برپا نگه‌داشتن یک حکومت اسلامی تا ساخت تمدن نوین جهانی، اسلامی و اتصال به ظهور حضرت حجت (عج) بیان می‌کند.

دختر شهید مغفوری ابراز کرد: صدایمان آرام است، در نگاه اول نشانی از غم و دلتنگی در چهره‌مان احساس نمی‌شود اما کافی‌ست چند دقیقه‌ از هم کلامی‌مان با یکدیگر بگذرد تا ببینند که در تمام این سال‌ها که پدرمان را ندیده‌ایم چند بار و چقدر نگاهمان خیس شده است.

وی افزود: سال‌هاست که روز دختر را بدون گذراندن خوشی‌های یک روز کاملاً دخترانه با پدرمان گذراندیم. دل‌خوشی بزرگی که از کودکی برایمان سنگین بود اما از پسِ آن به خوبی برآمدیم.

مغفوری تصریح کرد: رابطه پدر دختری یک رابطه شیرین است که سال‌هاست فقط در رویا شیرینی‌اش را حس می‌کنیم، سال‌هاست که ما دخترانِ بابایی از پدرانمان فقط یک دست لباس رزم و یک ته‌ چهره‌ای خندان به یاد داریم.

فرزند شهید مغفوری بیان کرد: کسی که در طفولیت فقط بابا بود، عمری‌ است که بیش از آنکه بابا باشد، رفیقم شده، رفیقی که در پیچ و خم زندگی از او راهنمایی می‌گیرم، هروقت مشکلی پیش می‌آید و یا دلم می‌گیرد به سراغ او می‌روم گاهی در دل گاهی در واقعیت. رفیق شفیقی که همیشه بهترین راه‌حل‌ها را برایم دارد.

وی ادامه داد: یادم می‌آید که زمان‌هایی در طول زندگی‌ شخصی‌ام به‌شدت نبودش را احساس می‌کردم. سال انتخاب رشته دبیرستان، سال انتخاب رشته دانشگاه، سال تغییر رشته در مقاطع بالاتر و از همه بیش‌تر غیبتش در شب عقدم که خطبه آن توسط مقام معظم رهبری تلاوت شد.

مغفوری تاکید کرد: تا پایان عمر همه ما فرزندان شهدا شاکر لطف و عنایت الهی و مدیون حاج قاسم عزیزم هستم که مسبب این پیشامد شد اما کمبود پدر در لحظه لحظه عمر خصوصاً زمان‌های ویژه کتمان‌ناپذیر است.

این فرزند شهید عنوان کرد: بعد از ابراز دلتنگی که هرگز نه کهنه می‌شود و نه تکراری باید عرض کنم از اولین و آخرین الگوی زندگیم سپاسگزار و ممنونم که با شهادتش، روحیه مقاومت، شجاعت و شکست‌ناپذیری را در وجودم زنده کرد.

وی افزود: او که به من آموخت چگونه زندگی کنم، چگونه تعامل کنم، در چه راهی قدم گذارده و تعالی یابم، برای چگونه رفتن تلاش کنم، به من آموخت برای ارتقا و پیشبرد نظام جمهوری اسلامی در چه راهی گام بردارم؟ چگونه رفتار کنم که ناخواسته آب به آسیاب دشمن نریزم و ناخواسته اعتقاداتمان به چالش کشیده نشود و در تمام طول این مسیر گام به گام دست مرا گرفت و چون کودکی نوپا همسفرم شد.

مغفوری خاطرنشان کرد: یکی از چالش‌هایی که این روزها جامعه ما شدیداً با آن روبه‌رو شده و به سبب آن، خانواده شهدا هم خون دل‌ها خورده‌اند، همین مسئله حجاب است، طبعاً برای جماعتی که دل‌داده آرمان‌های دینی، اعتقادی و مبحث «شهید و شهادت» و علاقه‌مند‌ به این گفتمان هستند، موضوع حجاب و دین‌مداری هم معنا دارد، حتی کسانی که به بیان عرف شُل حجاب هستند!

دختر شهید مغفوری اظهار کرد: وقتی خانه همسایه آتش گرفت، اگر آتش خانه همسایه را خاموش نکنی، آتش به خانه خودت هم کشیده خواهد شد و خسارات جانی و مالی جبران‌ناپذیری به بار خواهد آورد، در این دیدگاه نظر و وصیت‌نامه شهدا هم ارزشمند خواهد بود. چون مبتنی‌بر همان نگاه دینی و ریشه‌ای است.

وی ادامه داد: شهدا در هر کشوری و با هر اعتقادی، جزء قهرمانانی هستند که از زندگی شخصی و خوشی‌ها و لذت‌های زندگی دنیوی چشم پوشیدند و تمام سرمایه خود را که جانشان باشد کف دست گرفتند و به دفاع از وطن پرداختند.

مغفوری گفت: حال وصیت‌نامه و کلام این انسان‌های قهرمان برای ما لازم الاجراست. خصوصاً که همه شهدا تأکید کردند سیاهی چادر ما زنان، کوبنده‌تر از سرخی خون شهداست.

فرزند شهید مغفوری ادامه داد: از نظر بنده یکی از مصادیق مسأله حجاب و هشتگ‌های این روزها همین نکته است، حواسمان باشد، بصیرت داشته باشیم تا با دشمنان مغرضی که معلوم شد پشت این هیاهو و جنجال چه می‌خواهند، همسو نشویم و بلندگوی آن‌ها نباشیم.

وی تاکرد کرد: رهبر معظم انقلاب با اشاره به تلاش‌های مذبوحانه دشمن برای به چالش کشیدن اعتقادات جامعه اسلامی فرمودند: مطالبه‌گری شما به‌گونه‌ای باشد که هم در بیان صورتِ مسائل و هم در مقام ارائه راه‌حل‌ها، با دشمن مغرض، مخرج مشترک پیدا نکنید.

مغفوری در پایان خاطرنشان کرد: بیش از ۸۰ درصد وصیت‌نامه شهدا حول موضوعاتی نظیر حفظ نظام، پشتیبانی از ولایت فقیه و مسأله حجاب است، بنابراین تأکید بر حفظ حجاب و ارتباط آن با کرامت انسانی زنان در وصیت‌نامه شهدا وجود و حضوری جدی دارد.

انتهای خبر/ س https://armanekerman.ir/vdccpsqs02bq0x8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما