تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۰:۰۵
۰
plusresetminus
وصیت شهید «حسن پورمحی‌آبادی»؛

حفظ حجاب تو کوبنده‌تر از خون من است

در وصیت‌نامه شهید «حسن پورمحی‌آبادی» آمده؛ به خواهران دینی خود توصیه می‌کنم حجاب اسلامی را رعایت کنند، چون‌که حفظ حجاب تو کوبنده‌تر از خون من است.
حفظ حجاب تو کوبنده‌تر از خون من است
به گزارش گروه فرهنگ و شهادت پایگاه خبری تحلیلی «راه آرمان»؛ شهید «حسن پورمحی‌آبادی» بيست ‌و ‌هشتم مهر ۱۳۴۲، در روستای محی‌آباد از توابع شهرستان كرمان زاده شد.

وی تا سوم متوسطه تحصيل كرد. ازدواج کرد و صاحب‌ سه پسر شد، پاسدار بود، سرانجام در يازدهم ارديبهشت ۱۳۶۹، در كوه‌های جوپار كرمان هنگام درگيری با اشرار به شهادت رسيد، پيكر وی در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپرده شد، برادرش مهدی نيز به شهادت رسيده است.

وصیت‌نامه شهید «حسن پورمحی‌آبادی» را در ادامه مرور می‌کنیم؛

بسم الله الرحمن الرحیم

به‌نام خداوندی که تمام قدرت‌ها در دست اوست و با سلام به محضر امام زمان(عج) و نایب برحقش امام امت چشم و چراغ ملت ایران و یاری‌دهنده مظلومان. خدایا خجلم از این‌که برای چهارمین دفعه است، دارم وصیت‌نامه می‌نویسم زیرا تمامی وصیت‌ها و نصیحت‌ها را شهدای قبل از ما گفته و نوشته‌اند حتما خدایا مرا دوست نداری تا سعادت شهادت را نصیبم گردانی.

آرزویم این است که با روی خونین و بدنی پاره‌پاره رسول خدا(ص) و سرور شهیدان امام حسین(ع) را در محضر خداوند ملاقات کنم، به‌والله که برترین آرزویم شهادت و کشته‌شدن در راه خداست و قسم به کسی که جانم در دست قدرت اوست اگر در میدان نبرد با دشمن با هزار گلوله فشنگ و ترکش کشته شوم، این مرگ برایم گواراتر و بهتر است که به مرگ طبیعی بمیرم. 

خانواده عزیزم بدانید که من بی‌هدف راه امام و شهیدان را دنبال نکرده‌ام و کسی مرا مجبور به رفتن این راه نکرد و شما مرا از دست نداده‌اید بلکه هدیه کرده‌اید و از شما خانواده‌ام می‌خواهم که همیشه گوش به فرمان امام باشید و از این نعمت گران‌بهایی که خداوند نصیب ما کرده است، حداکثر استفاده را کنید که راه امام راه حسین(ع) و راه خداست.

به دوستان خود توصیه می‌کنم در دعاها شرکت کنند و به خواهران دینی خود توصیه می‌کنم حجاب اسلامی را رعایت کنند، چون‌که حفظ حجاب تو کوبنده‌تر از خون من است و پیامم به فرزند عاشورائیم حسین این است که حسین‌جان در زندگی همیشه متکی به الله باش و به غیر از او دل نبند که دل بستن به غیر خدا جز خسران نیست.

 توصیه دیگرم به شما(حسین‌جان) این است که در خط حسین زمان پیر جماران امام خمینی(مدظله‌العالی) حرکت کن که این خط سرور شهیدان است، من از تو می‌خواهم حق مادرت را به‌عنوان یک وظیفه به‌جا آوری و او را به‌روی چشم نگه‌داری و احترامش بر تو واجب است. 

یک جمله نیز خدمت کسی که در غم‌ها و شادی‌ها در زندگی به‌مدت سه سال با هم شریک بودیم همسرم عرض می‌کنم که یگانه فرزندم را خوب تربیت کنی و تحویل اجتماع بدهی و احترام مادرم را حفظ کنید که او یک عمر رنج و مشقت کشیده تا توانسته مرا به اینجا برساند من که نتوانستم در زندگی زحمات او را جبران کنم، ان‌شاءالله که شما بتوانید با محبت، احسان و نیکی‌کردن به او، شمه‌ای از بار دوش مرا سبک کنید. 

پدرجان آفرین بر شما که واقعا از ابوذرهای زمان هستید زمانی که این‌دفعه عازم مأموریت بودم از دستتان بسیار راضی هستم زیرا صابر و شکیبا بودید و می‌گفتید خدانگه‌دار همه شما رزمندگان باشد، امید است، مرا عفو کنید.

یک وصیت دیگرم این است، در موقع جبهه رفتن دوستان اقوام خویشان را زیارت نکردم امید است همگی این بنده حقیر را عفو کنند و ببخشند.

خدایا تو را به مظلومیت امام حسین(ع) تو را به ناله‌های دل زینب(ع) تا این بنده حقیر گناهکار را نبخشیدی از این دنیا مبر، خدایا اگر این بنده روسیاه و گناهکار را لیاقت شهادت دانستی به پدر و مادر رنج دیده‌ام صبر عطا بفرما.

انتهای خبر/ طهماسبی
  https://armanekerman.ir/vdcdkf0fkyt0oz6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما