تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۰:۰۵
۰
plusresetminus
در وصیت‌نامه شهید «نجف کاظمی» آمده است: بدانید که با ریختن هر قطره خون شهید بار مسئولیت شما بیش‌تر می‌شود؛ آن‌ها که رفتند کاری حسینی کردند و آن‌ها که ماندند باید کاری زینبی کنند.
هر قطره خون شهید، مسئولیت شما را بیش‌تر می‌کند
به گزارش گروه فرهنگی پایگاه خبری «راه آرمان» شهید «نجف کاظمی» چهارم فروردین ۱۳۴۴ در روستای طغرالجرد ازتوابع شهرستان زرند زاده شد. مشغول تحصیل در حوزه علمیه بود. به‌عنوان بسیجی درجبهه حضور یافت. درتاریخ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۶۱ درفرسیه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار وی در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

متن وصیت‌نامه شهید «نجف کاظمی»:
من از شما خواهش می‌کنم که برای رضای خدا و طول عمر رهبر شب‌ها حرکت کنید و نماز شب بخوانید که خیلی روایت از ائمه اطهار و حتی از قرآن نقل شده است و در مورد فضیلت نماز شب همچنین.

و ثالثاً من از شما خواهش می‌کنم برای من بنده حقیر خدا که عمری خطا کرده‌ام دعا کنید که لااقل خاک پای شهیدان دیگر باشم.

و شما پدر عزیزم می‌دانم که بغض گلویتان را گرفته است و هر لحظه با دیدن این خط فرزندتان که نتوانستم در طول این چند سال عمرم زحمات شما را جبران کند، بیش‌تر می‌شود اما روحیه پدران دیگر شهداء را در نظر بگیرید که امیدوارم خداوند صبر بیش‌تر و بیش‌تر به شما عطا فرماید و شما مادرم.

ای مادر به خدا قسم خجالت می‌کشم که با شما روی صحبت باز کنم. زیرا می‌دانم که در این مدت خیلی شما را رنج داده‌ام و فقط از شما خواهش می‌کنم که زینب‌وار باشید و با صبر و استقامت خود روی دشمنان را از این نظر سیاه کنید. ای مادر عزیز، زبانم طاقت گفتن چیزی بیش از این را ندارد و در شأن خود نمی‌بینم که برای تو که سطح آگاهیت از این نظر از من بیش‌تر است، چیزی بگویم.

و شما برادران و خواهران بدانید که با ریختن هر قطره خون شهیدی بار مسئولیت شما بیش‌تر می‌شود و این را هم بدانید که (آن‌ها که رفتند کاری حسینی کردند و آن‌ها که ماندند باید کاری زینبی کنند و گرنه...) پس امید است که ان‌شاءالله با توجه به نکته بالا قدری بیش‌تر احساس مسئولیت کنید و در دعاهای کمیل و ندبه و دیگر دعاها شرکت کنید و بالاخره در صحنه باشید و هرگز سوژه به دست دشمن ندهید.

و شما برادرانم: از شما می‌خواهم که ان‌شاءالله درس‌هایتان را رها نکنید و همچنین کار مردمی و همکاری با روابط عمومی سپاه پاسداران را تا حد امکان انجام دهید.

و در خاتمه از تمام برادران و خواهران تشکر می‌کنم که احساس مسئولیت کرده و در تشییع جنازه فرزند حقیر و گنه‌کارتان شرکت کردید و از خداوند طلب آمرزش می‌کنم و برای شما هم طلب اجر و از تمام برادران و خواهران خصوصاً اقوام می‌خواهم که تا حد امکان گریه نکنند و گریه بلند به‌‌هیچ‌وجه و در خاتمه عرض می‌کنم که مرا در کنار قبر برادر عزیزم سید عباس هاشمی دفن کنید.
به‌ تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۶۰- حوزه علمیه مشهد

منبع: نوید شاهد 
انتهای خبر/ پسند https://armanekerman.ir/vdcaw6n6i49ny61.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما