تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۰:۲۶
۰
plusresetminus
در روستای ابراهیم‌آباد رابر؛

گرگ گرسنه ۴ گوسفند یک دامدار را درید

امروز گرگ گرسنه چهار رأس از گوسفندان یک دامدار را در روستای ابراهیم‌آباد رابر درید.
گرگ گرسنه ۴ گوسفند یک دامدار را درید
به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری «راه آرمان»؛ گرگ گرسنه چهار  رأس از گوسفندان یک دامدار را در روستای ابراهیم‌آباد رابر درید.

در حمله این گرگ گرسنه چهار گوسفند را تلف‌کرده و روی دست دامدار گذاشت.
اسماعیل فیروزی ناظر صندوق بیمه کشاورزی شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه گفت: بازدید کارشناس ارزیاب خسارت از محل تلفات انجام شده که تعداد دام تلف شده چهار رأس بوده که به دلیل کنده‌شدن گوش دام‌ها باید بررسی پلاک‌های ثبتی کل دام‌ها با پلاک‌های مفقودی انجام گردد.

وی افزود: مبلغ خسارت بر اساس قرارداد بیمه‌گذار است که در سامانه محاسبه می‌شود.

فیروزی عنوان کرد: باتوجه‌به حمله وحوش در چند روز اخیر به تعدادی از گله‌های دام در محدوده روستاها، بعضی از واحدهای دامی دارای بیمه‌نامه نبوده و امکان بررسی و پرداخت غرامت برای آنها امکان‌پذیر نبود.

وی ادامه داد: دامدارانی که گله‌های خود را بیمه کرده باشند بلافاصله کارشناس ارزیاب دام در محل حاضر و بررسی و تهیه گزارش و مستندات جهت پرداخت غرامت انجام و طبق قرارداد منعقده، طی مدت کوتاهی واریز غرامت صورت خواهد گرفت.

فیروزی اذعان کرد: کارشناسان بیمه‌گر در شهرستان در تمامی ساعات آماده بازدید و صدور بیمه‌نامه انواع دام سبک‌ و سنگین است که دامداران می‌توانند با تماس با نمایندگی بیمه کشاورزی شهرستان نسبت‌به استعلام تعرفه‌ها و هماهنگی جهت بیمه دام خود اقدام کنند.

وی یادآور شد: با توجه به تفاهم منعقده با اداره کل محیط‌ زیست، در مواردی که عامل خسارت از گونه‌های حفاظت شده و مورد تأیید اداره محیط‌‌ زیست باشد با هماهنگی و تهیه گزارش توام توسط کارشناسان صندوق بیمه و محیط‌ زیست، برای واحدهای دامداری فاقد بیمه‌نامه نیز پرداخت خسارت بلامانع است.

منبع: صبح رابر
انتهای خبر/
  https://armanekerman.ir/vdca66n6m49ny61.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما