تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۳۳
۰
plusresetminus
منتخب مجلس دوازدهم گفت: بیش از ۸۰ درصد اقتصاد کشور ما دولتی و حاکمیتی است و باید پای برخی دستگاه‌هایی که به اقتصاد ورود کرده‌اند، قطع شود.
پای برخی دستگاه‌ها از حوزه اقتصاد قطع شود
به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری «راه آرمان»؛ مهرداد لاهوتی منتخب مجلس دوازدهم با اشاره به مهم‌ترین اولویت‌های مجلس دوازدهم اظهار کرد: یکی از کلیدی‌ترین راه‌های حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم در تحقق شعار سال مبتنی بر جهش تولید با مشارکت مردم نهفته است.

وی افزود: بیش از ۸۰ درصد اقتصاد کشور ما دولتی و حاکمیتی است و باید پای برخی دستگاه‌هایی که به اقتصاد ورود کرده‌اند  قطع شود. 

لاهوتی متذکر شد: یکی‌از اولویت‌های اصلی مجلس دوازدهم این است که سهم دولت را در اداره اقتصاد کشور کم کند البته باید هدف گذاری داشته باشیم و به عنوان مثال در پایان سال نخست مجلس دوازدهم بگوییم مثلاً ۱۰ درصد از نقش دولت در امور اقتصادی کشور کم کردیم. 

منتخب مجلس دوازدهم گفت: در حال حاضر سهم بخش خصوصی در اقتصاد کشور ۲۰ درصد است و بدیهی است که این بخش توانایی و قدرت رقابت با بخش دولتی را ندارد؛ بنابراین وقتی انگیزه سرمایه‌گذاران از دست برود این افراد پول خود را از کشور خارج می‌کنند طبق آمار‌های غیررسمی سالانه ۲۰ هزار میلیارد دلار از کشور خارج می‌شود و ما باید با تدوین قوانین مناسب و ایجاد انگیزه برای بخش خصوصی مانع این امر شویم.

وی ادامه داد: صاحبان سرمایه به‌دنبال حفظ ارزش پول خود هستند و بنابراین آن را تبدیل به طلا و ارز می‌کنند به نحوی که طبق آمارهای غیررسمی بالای ۳۰ میلیارد دلار سرمایه کشور در خانه‌های مردم قرار دارد بنابراین باید پای دولت را از اقتصاد کشور قطع کنیم تا این مبالغ قابل توجه در کشور یه جریان بیفتند.

لاهوتی گفت: البته واقعیتی که وجود دارد این است که بسیاری از مناسبات اقتصادی ما در گره مناسبات سیاسی است و به‌دلیل تحریم‌ها مشکلاتی داریم و قوه مقننه باید باتوجه‌به این شرایط و واقعیت‌ها بتواند بهترین تصمیم‌ها را برای حل مشکلات معیشتی مردم بگیرد.

منتخب مجلس دوازدهم متذکر شد: یکی دیگر از ماموریت‌های مهم مجلس دوازدهم رفع ناترازی‌هایی است که سالیان سال ما را دچار مشکل کرده است به‌عنوان مثال در بخش انرژی در زمان‌های اوج مصرف برق ۱۲ هزار مگاوات کمبود داریم و با تعطیل کردن نهاد‌های تولیدی، اقتصادی و آموزشی به کشور لطمه می‌زنیم یا در فصل سرما به مراکز تولیدی می‌گوییم تعطیل کنند چراکه دچار کمبود گاز هستیم و مجلس دوازدهم موظف است این مشکلات را حل کند.

وی افزود: همچنین ناترازی‌های حوزه بانک‌ها و صندوق‌های بازنشستگی نیز باید به سرعت حل شوند در غیر این صورت در آینده به ابرچالش‌هایی برای کشور تبدیل خواهند شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای خبر/م https://armanekerman.ir/vdcf0ydy1w6djya.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما