تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۳۵
۰
plusresetminus
عضو هیئت علمی دانشگاه باهنر مطرح کرد:

ایده‌ نو در سرمایه‌گذاری مهم‌تر از کسب پول

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: منابع مالی اگرچه یکی از ارکان اصلی سرمایه‌گذاری است اما اصلی‌ترین و تعیین کننده‌ترین رکن نیست.
ایده‌ نو در سرمایه‌گذاری مهم‌تر از کسب پول
به گزارش گروه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی «راه آرمان»؛ مجتبی یزدان‌پناه صبح امروز در پنل تخصصی توسعه صنعت گردشگری در همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان «کرمان آیدکس ۲۰۲۴» اظهار کرد: سرمایه‌گذاری در استان کرمان توجیه‌پذیر است.

وی ادامه داد: یکی از شاخص‌های منفی توسعه نامتوازن در دیدگاه سیاست‌گذاران و تمرکز بر بخش صنعت‌و معدن است که باعث شده توجه به قابلیت‌های گردشگری نشود.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان تصریح کرد: در طول این سال‌ها بدنه دولتی خالی از کارشناسان خبره برای تعریف بسته‌های سرمایه‌گذاری شده است.

وی با بیان این مطلب که نگاه سرمایه‌گذار، سودآور است، عنوان کرد: استان کرمان تنوع اقلیمی و جغرافیایی منحصر به‌فرد دارد و تنوع سرمایه‌گذاری به‌عنوان یک محرک سرمایه‌گذاری است.

یزدان‌پناه تاکید کرد: متاسفانه شبکه حمل و نقل و شبکه ارتباطی (تلفن و اینترنت) استان کرمان مطلوب نیست.

وی ادامه داد: بسیاری از بسته‌های سرمایه‌گذاری پیوست فرهنگی و اجتماعی نداشتند و سرمایه‌گذار شناخت درستی از منطقه ندارد و تصور سرمایه‌گذار با واقعیت‌ها متفاوت است که این باعث سرمایه‌سوزی می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان از سرمایه‌بری سخن به میان آورد و افزود: بسیاری از بزرگان استان کرمان سرمایه‌دار هستند و در مناطق دیگر سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

یزدان پناه در پایان خاطر نشان کرد: تغییر در نگرش مکان‌محور به‌عنوان اصلی‌ترین روش سرمایه‌گذاری (بازسازی و ساخت) لازم است.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/ طهماسبی https://armanekerman.ir/vdcay6n6u49ny61.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما