تاریخ انتشار :شنبه ۱۶ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۲۲
۰
plusresetminus
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان خبر داد:

گشت نامحسوس در بزرگراه‌های درون‌شهری کرمان

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان گفت: با هدف برخورد با مخلان امنیت ترافیکی، بزرگراه‌های شهری تحت نظارت گشت نامحسوس پلیس راهور قرار دارد.
گشت نامحسوس در بزرگراه‌های درون‌شهری کرمان
به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری راه آرمان؛ اسماعیل خوشوقت گفت: هدف از تشکیل پلیس نامحسوس شناسایی و اعمال قانون متخلفانی است که با سرعت و سبقت‌های غیرمجاز در سطح معابر بزرگراهی شهری تردد می‌کنند.
 
وی با اشاره به‌حضور مضاعف پلیس نامحسوس در جاده‌ها و معابر بزرگراهی از جمله رینگ(حلقه) اطراف شهر کرمان به دلیل بروز تصادفات زیاد اظهار کرد: برای این‌گونه رانندگان علاوه بر جریمه، توقیف در پارکینگ و توقیف‌های ساعتی، نمره منفی نیز لحاظ می‌شود.
 
رئیس پلیس راهور استان کرمان تصریح کرد: متخلفان جان خود و دیگر رانندگان، شهروندان و عابران پیاده را به‌خطر می‌اندازند از این‌رو سختگیری پلیس هم به منظور ارتقای امنیت ترافیکی و بر اساس مطالبه‌گری خود شهروندان است.
 
وی ادامه داد: با‌توجه‌به اینکه وقوع تصادفات شهری به‌ویژه در مرکز استان در رینگ اطراف شهر به‌علت بالا بودن تخلفات رانندگی زیاد است ایجاد گشت‌های پلیس نامحسوس لازم است.
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان گفت: تخلفاتی که رانندگان در بزرگراه‌ها مرتکب می‌شوند شامل سرعت غیرمجاز، سبقت از سمت راست، لایی کشیدن، حمل بار غیرمتعارف و سرعت بالای موتورسیکلت سواران است.
 
وی اظهار کرد: نقص سیستم روشنایی، ورود عابران پیاده به سطح بزرگراه و در برخی نقاط نبودن گذرگاه استاندارد عبور عابر پیاده سبب بروز تصادفات جرحی و فوتی در این راه‌ها می‌شود.
 
خوشوقت ادامه داد: در کنار لزوم توسعه زیرساخت‌های ترافیکی در بزرگراه‌ها مانند انسداد مسیرهای دسترسی محلی، ایجاد موانع فیزیکی برای جلوگیری از ورود عابران پیاده، نصب و استقرار سامانه‌های کاهنده سرعت تا ۷۰ کیلومتر و نصب سرویس‌های کنترل هوشمند ترافیک نیازمند ایجاد امنیت ترافیکی در بزرگراه‌های شهری است.
 
وی حداکثر سرعت در بزرگراه‌های شهری را ۷۰ کیلومتر عنوان کرد و گفت: تجاوز از این سرعت موجب بروز حادثه می‌شود.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/م
 
https://armanekerman.ir/vdcfc0dy0w6djya.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین