تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۲۹
۰
plusresetminus
رئیس اورژانس کرمان خبر داد:

افزایش آلودگی هوا در استان کرمان

رئیس اورژانس کرمان با اشاره به افزایش آلودگی هوا در برخی از مناطق استان کرمان، گفت: توصیه می‌شود افراد به ویژه گروه‌های پرخطر تا حد امکان از منزل خارج نشوند.
افزایش آلودگی هوا در استان کرمان
به گزارش گروه اجتماعی پایگا ه خبری «راه آرمان»؛ سید محمد صابری با اشاره به اینکه آلودگی هوا، خیزش گرد و خاک، افزایش غلظت غبار و کاهش کیفیت هوا در برخی از شهرستان‌های استان کرمان از روز گذشته آغاز شده و تا چند روز آینده هم ادامه دارد، اظهار کرد: این احتمال جود دارد که میزان آلودگی هوا در امروز و فردا قدری بیش‌تر هم شود.

وی با بیان اینکه مردم عزیز در این شهرستان‌ها رعایت نکات و توصیه‌های بهداشتی را بیش‌تر مدنظر قرار دهند تا با مشکلات کم‌تری مواجه شوند، افزود: توصیه اکید ما به هم‌وطنان این است که در این شرایط جوی تنها در مواقع ضروری از منزل و یا محیط کار خارج شده و در فضای باز قرار گیرند.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: توصیه می‌شود در زمان حضور در منزل و یا محیط کار حتماً درب و پنجره‌ها را ببندند تا هوای آلوده وارد ساختمان نشود؛ در صورتی که مجبور به حضور در هوای آلوده حتماً از ماسک استفاده کنند، حتی استفاده از پارچه یا حوله مرطوب در این شرایط بهتر از ماسک است تا هوای آلوده  وارد سیستم تنفسی افراد نشود.

وی بیان کرد: این هوا برای بعضی از گروه‌ها مانند افراد سالمند، بانوان باردار و افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای ریوی، تنفسی، قلبی و کلیوی دارند خطر بیش‌تری دارد و توصیه می‌شود این گروه‌ها نکات ایمنی را بیش‌تر از دیگران رعایت کنند.

صابری با اشاره به اینکه به دلیل آلودگی هوا در معابر به ویژه در سطح جاده‌ها ممکن است کاهش دید را داشته باشیم، گفت: توصیه می‌شود عابران هنگام عبور از عرض جاده‌ها، معابر و خیابان‌ها دقت بیش‌تری داشته باشند.

وی با بیان اینکه به رانندگان هم توصیه می‌شود در این شرایط جوی با سرعت پایین‌تر و سرعت مطمئنه حرکت کنند، افزود: در مناطقی هم که پیک آلودگی هوا را داریم توصیه می‌شود با چراغ روشن حرکت کنند و توجه ویژه‌ای به عابران پیاده به ویژه در مناطق مسکونی و جاده‌های روستایی داشته باشند.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: باتوجه‌به اینکه این روزها آلودگی هوا را داریم افراد اگر با مشکلی مواجه شدند حتماً با اورژانس تماس گرفته در صورت لزوم مشاوره‌های درمانی لازم را دریافت کرده و در صورت نیاز به حضور همکاران ما، حتماً به محل اعزام می‌شوند ضمناً بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی ما هم به صورت شبانه‌روز آماده ارائه خدمات هستند.

منبع: تسنیم
انتهای خبر/ پسند https://armanekerman.ir/vdci3raz5t1a5z2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین