تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۵۰
۰
plusresetminus
درخشش پژوهش‌گران کرمانی؛

برتری مقاله عاشقان مکتب امام حسین (ع)

مقاله عاشقان مکتب امام حسین (علیه‌السلام) نوشته حامد شجاعی‌باغینی و نعیم احمدی‌نژاد فرسنگی در دومین کنفرانس بین‌المللی مطالعات جهانی علوم‌تربیتی در باکو رتبه برتر را کسب کرد.
برتری مقاله عاشقان مکتب امام حسین (ع)
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی «راه آرمان» حامد شجاعی باغینی روزنامه‌نگار کرمانی و نعیم احمدی‌نژاد فرسنگی نویسنده جوان و چهره برتر هنر انقلاب اسلامی در سطح بین‌المللی خوش درخشیدند.

هم‌زمان با اولین روز از ماه محرم و ایام شهادت حضرت اباعبدالله، مقاله عاشقان مکتب امام حسین (علیه‌السلام) نوشته حامد شجاعی‌باغینی و نعیم احمدی‌نژاد فرسنگی در دومین کنفرانس بین‌المللی مطالعات جهانی در علوم‌تربیتی، روانشناسی و مشاوره که در شهر باکو کشور آذربایجان برگزار شده بود، مورد پذیرش قرار گرفت و به‌عنوان یکی از مقالات برتر همایش انتخاب شد.

حامد شجاعی باغینی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «راه آرمان» در رابطه با این مقاله توضیح داد:انسان در مسیر زندگی خود نیاز به الگوی عملی دارد تا با اقتدای به او حرکت کند و الگوهای بشری غالبا محدود به تاریخ و جغرافیای معینی هستند که در امتداد زمان و گستره زمین الگو بودن خود را از دست می‌دهند.

وی اذعان کرد: افزون بر این که الگو بودن آن‌ها همه جانبه و فراگیر نیست و به یک یا چند خصلت محدود می‌شود، حضرت امام حسین (علیه‌السلام) نمونه بارز یک مربی تربیتی است و نهضت عاشورا بزرگ‌ترین و جامع‌ترین دانشگاه تربیتی است که قادر است بشریت را در تمام مراحل حیاتش در نیل به اهداف عالی انسانیت ارتقاء بخشد.

نویسنده این مقاله افزود: عشق به امام حسین (علیه‌السلام) سن نمی‌شناسد هر کس که با امام و کربلا آشنا باشد اشک در چشمانش حلقه می‌زند، عاشقان مکتب امام حسین (علیه‌السلام) با توجه به حملات شبانه‌روزی رسانه‌ای و تبلیغی دشمن از محافل امام سئم شیعیان فاصله نگرفته‌اند.

شجاعی باغینی افزود: عاشقان مکتب امام حسین (علیه‌السلام)، عشق‌ورزی به ایشان را می‌آموزند و از کودکی با این نام و مکتب انس گرفته‌اند، این‌گونه است که مجالس عزای امام حسین (علیه‌السلام) باعث تحول روحی و مرکز تربیت دینی و خودسازی آنان شده است زیرا در این مجالس مردم در واقع زمینه تطبیق اعمال و کردار خویش و هم‌رنگی و سنخیت خود را با سیره عملی آن حضرت فراهم می‌سازند.

وی مدعی شد: عاشقان مکتب امام حسین (علیه‌السلام) این نکته را درک کرده‌اند که آن حضرت در راه خدا قیام و جان خویش را فدا کرد و اکنون در دنیای دیگر از حیات و نعمت‌های عظیم الهی برخوردار است، آنان دانسته‌اند که یاران امام حسین (علیه‌السلام) و خاندان آن حضرت که رنج اسارت و بی‌حرمتی‌ها را بر خود هموار کردند یا در این راه شربت شهادت نوشیده‌اند همگی زندگی اخروی را بسی بالاتر و ارزشمندتر از زندگی دنیوی می‌دانستند.

امام حسین (علیه‌السلام) و اصحاب آن حضرت با این فداکاری و تحمل سختی‌ها، آخرت‌گرایی و گذشتن از دنیا را برای رسیدن به سعادت اخروی را به عاشقان این مکتب آموخته‌اند، در این پژوهش ما تلاش کرده‌ایم نقش عشق به امام حسین (علیه‌السلام) را در زندگی عاشقان مکتب حسینی مورد بررسی قرار دهیم.

انتهای خبر/ طهماسبی https://armanekerman.ir/vdcfy0dycw6dj0a.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین