تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۵۷
۰
plusresetminus
امدادی که گره‌گشا می‌شود؛

کارگاه خیاطی که امید افراد جویای کار شد

یک زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد کرمان با راه‌اندازی کارگاه خیاطی علاوه بر اشتغال خود توانسته زمینه اشتغال سه فرد نیازمند جویای کار را نیز فراهم کند.
کارگاه خیاطی که امید افراد جویای کار شد
به گزارش گروه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی «راه آرمان» و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی کرمان؛ یک زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد کرمان با راه‌اندازی کارگاه خیاطی علاوه بر اشتغال خود توانسته زمینه اشتغال سه فرد نیازمند جویای کار را نیز فراهم کند.

زهرا طاهری ۱۲ سال است که به شغل و حرفه خیاطی مشغول است، وی در ابتدا با کار در دیگر کارگاه‌های خیاطی و پس‌انداز توانست یک چرخ خیاطی خریداری و با کار در خانه سرمایه اندکی را ذخیره کند.

این مددجوی موفق افزود: به مرور چرخ‌های خودم را افزایش دادم و با راهنمایی، مشاوره مددکار و مراجعه به واحد اشتغال و دریافت ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال توانستم کارگاه کوچکی را راه‌اندازی و کار خود را توسعه دهم و با توکل به خداوند، تلاش و پشتکار علاوه بر اشتغال و توانمندی خود زمینه اشتغال سه نفر از افراد جویای کار را نیز فراهم کنم.

این زن سرپرست خانوار توانمند گفت: کارم در حوزه خیاطی با پیشرفت همراه بود و علاوه بر خیاطی با تولید انواع محصولات در حوزه حجاب و دوخت انواع چادر توانستم به درآمد خوبی برسم و زمینه اشتغال سه نفر را نیز فراهم کنم.

وی افزود: هم‌اکنون علاوه بر قبول سفارشات مشتریان در زمینه دوخت فرم مدارس و فرم بیمارستان‌ها نیز فعالیت دارم و از طریق قبول سفارشات در این زمینه به درآمد خوبی رسیده‌ام.

این بانوی خوش‌فکر معتقد است، کسب رزق و روزی حلال مهم‌ترین انگیزه و عامل در پیشرفت کاراست. 

طاهری تصریح کرد: باتوجه‌به شرایط دشواری که در زندگی تجربه کردم، توانستم روی پای خودم بایستم و خودکفا شوم.

وی با اشاره به اینکه به اعتقاد من کارآفرینی اصلاً سرمایه زیادی نمی‌خواهد؛ بلکه نیازمند ایده و خلاقیت و در ادامه شناخت بازار فروش محصول و جذب مشتری است، بیان کرد: ممکن است سرمایه عظیمی در اختیار داشته باشید، اما به دلیل نداشتن ایده خوب و یا بازار فروش مناسب همان ابتدا شکست بخورید و همین موضوع سبب شود انگیزه و امید را از دست بدهید.

طاهری گفت: مشاغل خانگی از آن دسته کسب و کارهایی است که هر کسی شروع کرده، شکست نخورده و بلکه پیشرفت هم کرده است، منتهی به این شرط که فرد انگیزه و علاقه‌اش را در مسیر درست به کار گیرد و با همت و اراده فعالیتش را ادامه دهد و قطعاً با کارآفرینی می‌توان در مدت زمان کوتاهی به درآمد خوب رسید.

انتهای خبر/ طهماسبی https://armanekerman.ir/vdceew8zejh8ewi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین