تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۳ ساعت ۰۰:۰۵
۰
plusresetminus
در وصیت‌نامه شهید «مراد نظری» آمده: هرگز اسلام را تنها نگذارید، ادامه‌دهنده راه سالار شهیدان باشید، اگر خدای نکرده یک لحظه کوتاهی کنید، ممکن است اسلام شکست بخورد.
ادامه‌دهنده راه سالار شهیدان باشید
به گزارش گروه فرهنگ و شهادت پایگاه خبری «راه آرمان»؛ شهید «مراد نظری» سال ۱۳۴۱ در روستای صوغان از توابع شهرستان بافت دیده به جهان گشود.

وی پس از گذراندن دوران طفولیت برای آموختن علم به سیرجان عزیمت کرد. وی تا کلاس اول دبیرستان درس خواند و به‌دلیل وجود مشکلات خانوادگی از رفتن به مدرسه منصرف و به کمک خانواده در کارهای کشاورزی مبادرت ورزید. حاصل این ازدواج وی یک فرزند است که به یادگار مانده است. شهید نظری عازم جبهه شد و سرانجام در ۵ دی‌ماه ۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی ام‌الرصاص به شهادت رسید.

در ادامه وصیت‌نامه شهید «مراد نظری» را مرور می‌کنیم:

با سلام بر تمام شهدای اسلام به خصوص سالار شهیدان بزرگ پاسدار جهان حسین‌بن‌علی که به شهادتش درس ایثار از خودگذشتگی و مقاومت و حفظ دین به ما آموخت.

اینک که دشمن بعثی عراق پا به عرصه دنیا گذاشته و با طرفداری شرق و غرب می‌خواهد اسلام را از بین ببرد، وظیفه ما ملت مقاوم به خصوص ما ملت ایران این است که به حول قوه الهی چنان کفار را تار و مار کنیم که دیگر پا به هیچ کشور اسلامی نگذارند و تجاوز آن‌ها را از همین جا ما باید قطع کنیم.

همان‌طوری که امام ما در دشت کربلا با کفار جنگیدند تا به شهادت رسید و زیر بار ظلمت نرفت، برادران و خواهران مسلمان وصیت من به شما این است که هرگز اسلام را تنها نگذارید و ادامه‌دهندگان راه سالار شهیدان باشید و اگر خدای نکرده یک لحظه کوتاهی می‌کنید، ممکن است اسلام شکست بخورد و این شکست خیلی لطمه به اسلام خواهد زد.

ما به امید خداوند این عملیات که به قول امام‌مان سرنوشت‌ساز است، آغاز می‌کنیم به امید خداوند به‌زودی کربلا آزاد می‌شود، ولی اگر شهادت نصیب این حقیر شد، به پدر و مادرم و همسرم نصیحتم این است که هرگز از شهادت من نگران نباشند و گریه نکنند.

بعد از من بین آن‌ها اختلاف نباشد و اگر فرزندم بزرگ شد او را از تحصیل وامگذارید و او را تربیت کنید و همسرم را نگران نکنید.

منبع: نوید شاهد کرمان

انتهای خبر/ س https://armanekerman.ir/vdcgnx9qnak9tx4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین