تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۲۲
۰
plusresetminus
نمی‌دانم چه شد که به این‌جا رسیدیم فقط می‌دانم امروزه بلاگری یک شغل پردرآمد به‌حساب می‌آید که طرفداران کمی هم ندارد اما همچون آفتی به جان زندگی‌ها افتاده است.
آفتی به نام بلاگر
به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری راه آرمان؛ نمی‌دانم چه شد که به این‌جا رسیدیم فقط می‌دانم امروزه بلاگری یک شغل پردرآمد به‌حساب می‌آید که طرفداران کمی هم ندارد اما هم‌چون آفتی به جان زندگی‌ها افتاده است؛ هر کدام از بلاگرها موضوعی خاص را برای خود برمی‌گزینند و پیرامون آن تولید محتوا می‌کنند که در بسیاری از موارد هم محتواهای بی‌ارزش و پوچی را به خورد مخاطب می‌دهند که علاوه‌بر این‌که وقت باارزش مخاطب به بطالت گذرانده می‌شود، اثرات منفی بسیاری هم بر زندگی او دارند.
 
آن‌چه که بلاگرها برای مخاطب خود به نمایش می‌گذارند تنها روی خوش زندگی‌شان است؛ زندگی آرام و ایده‌آلی را به نمایش می‌گذارند که هر یک از مخاطبان‌شان آرزوی داشتن چنین زندگی را می‌کند.
 
فیلم‌هایی را برایمان به اشتراک می‌گذارند که گاهی هم دروغین است، به طور مثال تولدهایی که تمام برنامه‌ریزی آن را خودش انجام داده است اما به‌عنوان یک غافل‌گیری توسط همسر آن را به خورد مخاطب می‌دهد و مخاطب وقتی زندگی سرشار از عشق و محبت و به‌دور از هیچ دغدغه بلاگر را می‌بیند، خودش را با او مقایسه می‌کند که گرفتاری‌های کوچک و بزرگی گریبان‌گیرش است و حس ناامیدی او را فرا می‌گیرد، غافل از این‌که آن‌چه می‌بیند زندگی واقعی بلاگر نیست.
 
بلاگرها برای کسب درآمد و تبلیغاتی که به آن‌ها سپرده می‌شود، مدتی از وسایلی استفاده می‌کنند و مدام از خوبی‌های آن برای مخاطبان‌شان تعریف می‌کنند؛ کالایی که شاید تا پیش از این حتی به آن فکر هم نمی‌کردیم و بدون آن زندگی را به خوبی می‌گذراندیم، تبلیغات بلاگر احساس نیاز به داشتن آن را در ما شکل می‌دهد و هرچه او معرفی می‌کند را می‌خریم و این‌جاست که مصرف‌گرایی نمود پیدا می‌کند.
 
بلاگرهایی هم هستند که پای‌شان را از گلیم خود درازتر کرده و با صدور فتواهای من‌در‌آوردی لطمه به دین و اعتقادات مخاطب می‌زنند.
 
از مشکلات دیگری که بلاگرها برای مردم ایجاد کرده‌اند، می‌توان به ترویج تجمل‌گرایی، اختلاف بین زوجین، ترس از ازدواج و… اشاره کرد.
 
حال که آن‌ها تنها به فکر پرکردن جیب خویش هستند و بی‌توجه به بلایی که بر سر زندگی‌ها می‌آورند، به رفتار خود ادامه می‌دهند، همت ما را می‌طلبد که با دنبال نکردن این صفحات باعث رونق آن‌ها نشده و نزدیکانمان را هم از اثرات منفی آن‌ها آگاه کنیم تا قدمی هرچند کوچک برای جلوگیری از فراگیری بیش‌تر این آفت، برداریم.
 
البته ناگفته نماند که در میان انبوه صفحات بلاگری که بلای جان زندگی‌های بسیاری شده‌اند، تعداد اندکی هم هستند که از روی علم و آگاهی مطالب مفید و آموزنده‌ای را در اختیار ما می‌گذارند که دنبال کردنشان نه تنها مشکلی ایجاد نمی‌کند بلکه مفید هم هستند.
 
نویسنده: سمانه کارگرزاده

منبع: کرمان۱۴۰۰ 
انتهای خبر/ ک https://armanekerman.ir/vdcdff0fjyt0of6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما