تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۷
۰
plusresetminus
کمبود اب در روستای نسک مشکلاتی برای مردم این روستا ایجاد وساکنین این روستا از آب قنات استفاده می کنند که شور و غیر بهداشتی است.
کمبود آب آشامیدنی در روستای نَسک گُلباف
به گزارش راه آرمان؛ روستای نسک با جمعیت 350 نفری در 70 کیلومتری شهر گلباف کرمان قرار دارد. با خشکسالی‌های چند سال گذشته در گلباف، کمبود آب در روستای نسک مشکلاتی برای مردم این روستا ایجاد کرده است.

یکی از اهالی روستا نسک گلباف گفت: آب روستا در گذشته از یک چشمه محلی تامین می شد که هم برای مصارف کشاورزی و هم برای آشامیدن بود اما امسال خشک شده و مردم مجبورند از آب قنات استفاده کنند که شور و غیر بهداشتی است.
 
یکی دیگر از اهالی نسک افزود: در اوضاع کرونایی برای سایر نیازها مثل استحمام، آشپزی، استفاده از کولر با مشکل روبرو هستیم و با وجود گذاشتن تانکر ولی باز هم با کمبود آب وجود دارد.
 
محمد خزائی بخشدار گلباف در گفتگو با راه آرمان؛ گفت: در کوتاه مدت قرار شده هفته ای دوبار با تانکر برای  روستا نسک آبرسانی شود وبرای تامین آب روستا از موتور پمپ های کشاورزی با همکاری اداره آب و فاضلاب برنامه ریزی  و استفاده شود.

وی خاطر نشان کرد: با آمدن بودجه کار را به صورت ریشه ای انجام خواهیم داد.انتهای پیام/ تاج الدینی https://armanekerman.ir/vdcbw0b8grhb5zp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین