کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

عوارض با شهروندان بهره برداری با معتادان؛

تفرجگاههایی که ناامن شده است/ جای خالی مسئولان و جولان اراذل و معتادان در سطح پارکهای شهر

30 خرداد 1401 ساعت 8:47

به نظر می رسد بعد از فروکش کردن کرونا نوعی رهاشدگی در رابطه با وضعیت پارکها و فضای سبز سطح شهر کرمان وجود دارد به طوریکه نارضایتی شهروندان را به دنبال داشته است.


به گزارش راه آرمان؛ بعد از گذشت بیش از دو سال از شیوع ویروس کرونا که محدودیتهایی برای حضور افراد در اماکن عمومی و تفریحی را ایجاد کرده بود حالا با شروع فصل گرما و کاهش تعداد مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا شهروندان کرمانی برای بهره مندی از خنکای فضاهای سبز سطح شهر عصرها و شبها محفل خانوادگی خود را به پارکها می برند؛ این دورهمی های در فضای آزاد می تواند فرحبخش باشد اگر شرایط پارک حس امنیت وآرامش را به خانواده ها القا کند.
 
اما به نظر می رسد چند صباحی است نوعی رهاشدگی در رابطه با وضعیت پارکها و فضای سبز سطح شهر کرمان وجود دارد به طوریکه نارضایتی شهروندان را به دنبال داشته است.
 
حسین جوانی است که با 3 فرزند خود در یکی از پارکهای شهر قدم می زند؛ وقتی متوجه شد خبرنگار هستم سفره دلش را پهن کرد؛ گفت من برای تفریح و استراحت و بازی و سرگرمی فرزندانم عصرها به پارک می آیم اما متاسفانه فضای پارک برای کودکان مناسب نیست حتی گاهی برای بزرگسالان هم رعب آور است در گوشه گوشه پارک معتادین را گرد هم در حال مصرف مواد مخدر می بینیم؛ برخی قمه و سلاح سرد هم در دست دارند.


او ادامه داد: فضای سبز و پارکی که با پول عوارضی که از شهروندان اخذ می شود و صرف هزینه های شهرداری ساخته شده است به جای اینکه برای رفاه حال شهروندان استفاده شود به محفلی برای مصرف مواد توسط معتادین یا برخی خودنمایی های اراذل تبدیل شده است.

این شهروندان کرمانی از نیروی انتظامی و مسئولان تامین امنیت شهر خواست تا با حضور مداوم در ساعتهای پیک حضور مردم در تفریحگاهها اطمینان خاطر شهرواندان و امنیت آنها برای حضور در این مکان های عمومی را تامین کنند.
 
به یکی دیگر از پارکهای سطح شهر رفتیم؛ از قضا پارکی است که بخشی از آن برای استفاده بانوان اختصاص یافته است؛ در فضای خارج از محدوده پارک بانوان؛ بانویی را دیدم که به همراه همسر و فرزندش روی نیمکتی نشسته بود؛ با احساس نارضایتی گفت: وقتی وارد پارک شدم فکر کردم کل محوطه را به بانوان اختصاص داده اند زیرا بسیاری از خانمها بدون شال و روسری در حال قدم زدن بودند.
 
او افزود: وقتی پارک یک مکان عمومی برای همه افراد است شهروندان باید به حقوق یکدیگر احترام بگذارند تا همه با اطمینان خاطر و احساس رضایت در این مکانها حضور پیدا کنند.

این بانوی جوان افزود: شاید لازم باشد نیروهای انتظامات در سطح پارک حاضر باشند و بانوانی که می خواهند بدون حجاب و آزادانه ورزش کنند یا از محیط استفاده کنند را به قسمت مختص بانوان راهنمایی کنند.
 
در ادامه به یکی از پارکهای مرکز شهر رفتم مادری که دست کودک خود را گرفته بود و با عجله از پارک خارج میشد را دیدم وقتی علت را سوال کردم گفت: چطور اجازه دهم پسرم در این سن وسط پارک استعمال مواد مخدر توسط معتادان را ببیند؟!


او با ناراحتی ادامه داد: مدرسه و امتحانات دانش آموزان به پایان رسیده است و خانواده ها ساعاتی از روز را با حضور در پارک به تفریح و سرگرمی فرزندان اختصاص می دهند اما متاسفانه با این وضعیت نامناسب در سطح پارکها چطور می توان از این فضاها استفاده کرد؟!

 
در کنار محوطه بازی کودکان پدری که پسر خود را برای استفاده از این فضای بازی به پارک آورده بود با در بسته مواجه شد و گفت: در ایام کرونا محوطه های بازی مربوط به کرونا تعطیل شده بود اما این روزها نیز همچنان بازگشایی و تعمیر و قابل استفاده نیستند فقط فضای داخل پارک را اشغال کرده اند و البته رنگ و رو رفته و نازیبا شده اند.


 
 انتهای پیام/
 


کد مطلب: 127690

آدرس مطلب :
https://www.armanekerman.ir/report/127690/تفرجگاههایی-ناامن-شده-جای-خالی-مسئولان-جولان-اراذل-معتادان-سطح-پارکهای-شهر

راه آرمان کرمان
  https://www.armanekerman.ir