تاریخ انتشار :جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۴
۰
plusresetminus
با اهداء یک واحد خون می‌توان جان سه نفر را نجات داد.
هر واحد خون ناجی جان ۳ نفر/ ترویج فرهنگ رضوی با صدقه جاریه اهدا خون
به گزارش راه آرمان از جیرفت؛ اهداء خون در ماه عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از کارهای نیک و خداپسندانه مردم همیشه در صحنه شهرستان جیرفت است.

مردم فهیم و نیکوکار جیرفت در ایام محرّم با حضور در مرکز انتقال خون این شهرستان حضور پیدا می‌کنند و برای رضا و خشنودی پروردگار متعال خون خود را اهداء می‌کنند.

خون مایه حیات آدمی و از ارکان اصلی سلامت در زندگی هر فردی محسوب می‌شود که با اهداء آن می‌توان مسیر زندگی بیماران را روشن و جان آن‌ها را نجات داد.

مردم شهرستان جیرفت با استقبال بی‌نظیری که در مراکز اهداء خون شهرستان اعم از مرکز انتقال خون جیرفت و همچنین کانون‌های خدمت رضوی شهرستان حضور پیدا می‌کنند و با رضایت خود خون را به جامعه هدف و بیماران اهداء می‌کنند.

اهداء خون داوطلبانه از نوع کمک های نوع دوستانه توأم با ایثار و فداکاری مردمی است که حیاتی دوباره به بیماران و افراد نیازمند جامعه درمانی می بخشد و رنج ناشی از بیماران را کم می کند.

مردم و جامعه در جهت رفع کمبود خون تلاش می‌کنند که در این زمینه هیچ بیماری از کمبود خون رنج نبرد و با خون خود جان و زندگب دوباره‌ای به سایر بیماران خواهند داد.
 
خون؛ مایه حیات و اهداء زندگی دوباره به بیماران نیازمند است

علی بهزادی رئیس مرکز انتقال خون شهرستان‌های جیرفت و کهنوج گفت: با اهداء یک واحد خون می‌توان جان سه نفر را نجات داد.

رئیس مرکز انتقال خون شهرستان‌های جیرفت و کهنوج افزود: تمامی نیازهای خون و فرآورده‌های خونی مراکز درمانی در جنوب از طریق مرکز انتقال خون شهرستان جیرفت و کهنوج تأمین می‌شود.

بهزادی گفت: در حال حاضر سطح ذخایر خون در مرکز انتقال خون شهرستان جیرفت در وضعیت مناسبی قرار دارد و تمامی نیاز به خون مراکز درمانی و بیمارستانی جنوب کرمان با بالاترین کیفیت از نظر سلامت خون و فرآورده‌های خونی و براساس بالاترین استانداردهای کیفی تهیه، تأمین و توزیع می‌شود.رئیس مرکز انتقال خون شهرستان‌های جیرفت و کهنوج افزود: مرکز انتقال خون شهرستان جیرفت همه روزه از ساعت ۸ الی ۱۳ در جهت امر خدمت‌رسانی به جامعه هدف و مردم فعالیت دارد و در روز ملّی اهداء خون ۷۰ واحد خون توسط مردم فهیم و نوع دوست جیرفت اهداء شد.

بهزادی بیان کرد: مرکز انتقال خون جیرفت با ۲۷ سال سابقه کار با کارنامه‌ای درخشان تنها متولی تهیه، تأمین و توزیع خون و فرآورده‌های خونی در جنوب استان است و همچنین مرکز خون‌گیری کهنوج فعال و در حال انجام خدمات است.
 
ذخایر خونی مرکز انتقال خون شهرستان جیرفت کافی است

وی تصریح کرد: فرهنگ خدا پسندانه اهداء خون در جنوب کرمان به خوبی جا افتاده است که ۲ سوم خون از طریق مرکز ثابت خون‌گیری تأمین می‌شود و ۱ سوم از طریق تیم‌های سیاری که در شهرستان‌های همجوار یا ادارات مختلف که مستقر می‌شود خون لازم تهیه و در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

رئیس مرکز انتقال خون شهرستان‌های جیرفت و کهنوج ابراز کرد: بیمارستان‌های حضرت امام خمینی (ره)، کاشانی و قائم (عج) و همچنین بیماری‌های خاص تحت پوشش کامل مرکز انتقال خون در شهرستان جیرفت هستند و در جنوب بیمارستان ۱۲ فرودین شهرستان کهنوج، امام حسین (ع) منوجان، شهداء قلعه گنج و سیدالشهداء رودبار جنوب و تعداد تصادفاتی که در جاده‌های جنوب کرمان نیز رخ می‌دهد همه از طریق مرکز انتقال خون تهیه و تأمین می‌شود.

بهزادی مطرح کرد: تعداد بیماران تالاسمی در جیرفت و عنبرآباد ۲۲۰ نفر و در شهرستان‌های جنوب ۲۷۰ نفر وجود دارد که همه این افراد از طریق این مرکز، خون آنها تأمین می‌شود.

وی اظهار کرد: ذخایر خونی مرکز انتقال خون شهرستان جیرفت ۱۰ تا ۱۲ روزه است و در حال حاضر ذخیره خونی بسیار کافی و خوبی را با تلاش‌هایی که توسط همکاران و اطلاع‌رسانی که از طریق روابط عمومی مرکز صورت گرفته است در جهت امر خدمت‌رسانی به مردم در اختیار این مرکز قرار دارد.

رئیس مرکز انتقال خون شهرستان‌های جیرفت و کهنوج در ادامه افزود: نیاز به خون امری همیشگی است و خون لازم برای بیماران نیازمند به خون در اختیار آنها قرار می‌گیرد و با تلاش‌هایی که همکاران ما در مرکز دارند خدماتی خیلی خوبی به بیماران نیازمند در جنوب ارائه می‌شود.

بهزادی تأکید کرد: اولین فایده‌ای که اهداء خون برای انسان دارد بحث شادابی و نشاط فرد اهداء کننده، تولید گلبول تازه، افزایش سیستم ایمنی بدن اهداء کننده، جلوگیری از غلظت خون و پیشگیری از سکته‌های قلبی و مغزی می‌کند.

وی عنوان کرد: یکی از ابعاد اهداء خون بحث معنوی آن است که هر انسانی می‌تواند جان ۳ نفر را با این کار خدا پسندانه نجات دهد.
 
هر اهداء کننده خون می‌تواند جان سه نفر را نجات دهد

رئیس مرکز انتقال خون شهرستان‌های جیرفت و کهنوج گفت: از اول شروع ماه عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) پویش ایثار حسینی و اهدای خون آگاهانه که تا اربعین مردم عزیز می‌توانند در این پویش شرکت کنند و نذر خون خود را اداء کنند.

بهزادی افزود: مرکز خون‌گیری کهنوج از طریق تیم سیار فعال است.

وی مطرح کرد: در سازمان انتقال خون و مرکز انتقال خون شهرستان جیرفت تمامی خون‌های اهدائی به صورت داوطلبانه است و با استقبال مردمی صورت می‌گیرد.رئیس مرکز انتقال خون شهرستان‌های جیرفت و کهنوج از شرایط فرد اهداء کننده خون گفت و اظهار کرد: فرد اهداء کننده خون بایستی از ۱۸ سال به بالا، وزن ۵۰ کیلو و سلامت کامل با ارائه کارت ملی در روز اهداء خون الزامی است.

بهزادی بیان کرد: ۹۳ درصد اهداء کنندگان آقا و تنها ۷ درصد اهداء کنندگان بانوان هستند که می‌طلبد بانوان در این زمینه مشارکت فعال‌تری داشته باشند.

وی اظهار کرد: مراجعه کنندگان از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون ۳۶۳۰ نفر و خونگیری ۳۰۰۵ نفر موفق به اهداء خون شده‌اند که سهم آقایان ۲۸۱۵ واحد خون بوده است.

رئیس مرکز انتقال خون شهرستان‌های جیرفت و کهنوج تأکید کرد: اهداء خون بانوان باید بیشتر در جامعه فرهنگ‌سازی شود.

وی از مردم فهیم و نوع دوست شهرستان‌های جنوبی در جهت مشارکت در امر خدا پسندانه اهداء خون دعوت کرد و افزود: مردم در جهت اهداء کلیه گروه‌های خونی علی‌الخصوص گروه‌های خونی منفی -AB و -O مشارکت بیشتری داشته باشند.
 
سُنت حسنه اهداء خون در جامعه ترویج پیدا کند

کرامت پیرنیا مسئول کانون‌های خدمت رضوی در شهرستان جیرفت گفت: خادمیاران و یاوران رضوی کانون‌های تخصصی و عمومی در راستای ترویج سُنت حسنه اهداء خون ۱۳۵۰۰ سی سی خون خود را به بیماران نیازمند اهداء کردند.

مسئول کانون‌های خدمت رضوی شهرستان جیرفت افزود: یکی از دغدغه‌های حوزه سلامت تأمین خون برای بیماران نیازمند است و اهداء خون صدقه جاریه است.

پیرنیا بیان کرد: هر اهداء کننده خون می‌تواند جان سه نفر را نجات دهد لذا شایسته است مردم نوع دوست شهرستان اهداء خون را به زمان خاصی موکول نکنند و اهداء خون جزء برنامه‌های زندگی آنها باشد.
 
اهداء خون نمادی از همدلی و امری خداپسندانه است

وی تصریح کرد: اهداء خون نمادی از همدلی است، در هیاهوی زندگی ماشینی امروز، اهداء کنندگان خون قهرمانانی هستند که بدون کوچک‌ترین چشم داشتی به یاری همنوعان شتافته و بخشی از وجودشان را در اختیار هم‌نوع قرار می‌دهند.انتهای پیام/ 
https://armanekerman.ir/vdcawan6i49nui1.k5k4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین