تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۴
۰
plusresetminus
حاشیه‌هایی پررنگ‌تر از متن در رویداد تولید محتوا دیجیتال بسیج کرمان؛

از حضور کم‌سن‌ترین دختران در بخش طراحی پوستر تا فعالیت تیم‌هایی با نام شهدا

حاشیه‌های پنجمین رویداد تولید محتوای دیجتال استان کرمان را در گزارش زیر می‌خوانید.
از حضور کم‌سن‌ترین دختران در بخش طراحی پوستر تا فعالیت تیم‌هایی با نام شهدا
به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی پایگاه خبری«راه آرمان»؛ پنجمین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج  استان کرمان با حضور ۳۰ تیم شرکت‌‌کننده از شهرستان‌های مختلف استان کرمان به همت سازمان فضای مجازی سپاه ثارالله استان و مجتمع مس سرچشمه، در محل دانشگاه ولی‌عصر(عج) شهرستان رفسنجان در حال برگزاری است که گفتنی است سومین سالی پیاپی است که سرزمین طلای سبز میزبان برگزاری این رویداد است.

در این دوره از رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج استان کرمان ۱۳ تیم در بخش موشن‌ گرافیک، ۲۲ نفر در بخش طراحی پوستر، پنج تیم در بخش انیمیشن و هشت تیم در بخش نرم‌افزار و بازی اندروید شرکت کرده‌اند.

وارد سالن که می‌شوی، نگاهت به تکاپو تیم‌های در حالت فعالیت تولید محتوا و نام غرفه‌های گره می‌خورد؛ بسیج کارگری مس سرچشمه، قهار، سوشیاتک، طیاری، توسعه‌گران دیجیتال، کریم اهل‌بیت، آفاق مدیا، سفیر ایده، معراج، گرافیک متد، مصباح‌الهدی، ققنوس، میم، شهید حسین اسدی، شهید علی‌اصغر لری گوئینی، شهید سلیمانی، فاطمیون،۱:۲۰، حصین، پارتیزان باهنر و خاکریز‌های سایبری.تیم بسیج کارگری شهدای مس سرچشمه، سومین دوره است که در این رویداد شرکت می‌کند و آنچه که در نگاه اول نظر من را به عنوان مخاطب جلب کرد حضور یک زوج جوان و پویا در این تیم بود. محور فعالیت این تیم، تولید نرم‌افزار در عرصه هوش مصنوعی است و همچون سال‌های گذشته عزم راسخ اعضای این تیم را برای بُرد و کسب رتبه اول شاهد بودیم و گفتنی است در یک دوره رویداد ملی عنوان رتبه اول را در بخش تولید نرم‌افزار کسب کرده است.

تیم قهار، دیگر تیمی است که در بخش تولید نرم‌افزار با محوریت آموزشی در این دوره از رویداد شرکت کرده است، تیمی با حضور چهار جوان فعال و پر انرژی که دلیل انتخاب نام قهار برای تیم خود را با اقتباس از سردار دل‌ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بیان می‌کنند و معتقد بودند که قدرتمند کار خود را پیش خواهند برد.

نام حک شده بر بالای غرفه‌شان سوشیاتک بود، وقتی از علت نام‌گذاری این عنوان پرسیدم، گفتند این اسم به معنای منجی تکنولوژی است و برای کارمان از امام مهدی(عج) مدد گرفته‌ایم. این تیم در عرصه نرم‌افزار فعالیت داشتند.طیاری نام تیمی دیگر بود که از شهرستان جیرفت برای اولین بار در این رویداد شرکت می‌کرد، به منظور مدد گرفتن از شهید طیاری، شهید جنوب کرمان این نام را برای غرفه خود انتخاب کرده بودند. این تیم پنج نفره در بخش موشن گرافیک با محوریت عفاف و حجاب شرکت کرده‌اند.

چند تیم از شهرستان رفسنجان در این دوره از رویداد تولید محتوای دیجیتال در بخش‌های پوستر، نرم‌افزار و بازی شرکت کرده‌اند و محور تولید محتوا این گروه‌ها در زمینه گردشگری، حجاب و عفاف و آموزش است.

دو تیم از شهرستان سیرجان در این دوره از رویداد حضور پیدا کرده‌اند که تمام تلاش خود را برای کار در عرصه تولید محتوا موشن گرافیک با دو تیم سفیر ایده و معراج به کار بسته‌اند.یک تیم از شهرستان رابر، زادگاه حاج قاسم در بخش موشن‌گرافیک به نام تیم شهید سلیمانی و دو دانش‌آموز دختر در بخش طراحی پوستر شرکت کرده‌اند.

برای نوشتن از حضور ۳۰ تیم فعال و کوشا تولید محتوای دیجیتال که برای نشان دادن توانمندی‌های خود در رقابت ۴۸ ساعته شرکت کرده‌اند، زمان کم می‌آوریم؛ علی ای حال امیدواریم مسئولان متولی این حوزه در راستای حمایت از تولیدات و جوانان نخبه این عرصه اقدام کرده تا انگیزه‌ای برای تولیدات بیشتر باشد.

انتهای خبر/م https://armanekerman.ir/vdcewp8z7jh8xni.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین