تاریخ انتشار :جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸
۰
plusresetminus
با حضور نماینده هیات دولت:

ظرفیت های پیشرفت فاریاب بررسی شد

یوسف نوری گفت :شهرستان فاریاب نیروی انسانی خوبی دارد و مسئولین دغدغه کار در دولت مردمی را دارند و زمینه های مساعدی برای پیشرفت و آبادانی شهرستان وجود دارد از جمله اینکه پایه این شهرستان کشاورزی است و کار تولید را انجام می دهند که قابل توجه هست.
ظرفیت های پیشرفت فاریاب بررسی شد
به گزارش راه آرمان،در پی سفر استانی رئیس جمهور به کرمان،یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش به نمایندگی از طرف هیات دولت به شهرستان فاریاب سفر کرد و در بدو ورود با حضور درگلزار شهداء،قرائت فاتحه و دیدار با مادر شهیدان تاجیک شیر برنامه سفر یک روزه را آغاز کرد.

وزیر آموزش و پرورش در سفر یک روزه خود به فاریاب از راه های مواصلاتی شهرستان ،معادن و مدارس شهرستان بازدید به عمل آورد .

وی سپس در فرمانداری فاریاب حضور یافت و با نماینده گان اقشار مختلف مردم دیدار و گفتگو کرد.

یوسف نوری در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان فاریاب در گفتگو اختصاصی با خبرنگار ما گفت :شهرستان فاریاب نیروی انسانی خوبی دارد و مسئولین دغدغه کار در دولت مردمی را دارند و زمینه های مساعدی برای پیشرفت و آبادانی شهرستان وجود دارد از جمله اینکه پایه این شهرستان کشاورزی است و کار تولید را انجام می دهند که قابل توجه هست.

وی افزود:کشاورزی باید بصورت زنجیره تامین تبدیل شود و بعد از آن ارزش آفرینی کنیم و بخش مهمی از آن باید به کشت محصولاتی که ارزش استراتژیک بالاتری دارند اختصاص یابد و زمینه صادرات هم فراهم شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: باتوجه به ظرفیت های کشاورزی و اینکه شغل عمده مردم کشاورزی است،یک هنرستان کشاورزی مجهز تاسیس خواهد شد و مدارس کانکسی و تخریبی به تدریج 

نماینده هیات دولت گفت: در بحث معادن با وزارت صنعت ،معدن و تجارت هماهنگ شد که در راستای فرآوری محصولات معدنی همکاری کنند و معادن از حالت خام فروشی خارج شوند.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه دلیل کاهش سهیمه پذیرش دانشگاه فرهنگیان ابراز کرد:ما سهیمه دانشگاه فرهنگیان را کم نکرده ایم و اختصاص سهیمه بر اساس نیاز شهرستان ها و کمبودها در هر شهرستان تعیین شده است.

انتهای پیام/
  https://armanekerman.ir/vdcgq79qyak9x74.rpra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
آخرین عناوین