تاریخ انتشار :دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۱
۰
plusresetminus
برترین های طرح «به کاشانه» و « کودکان حافظ انرژی» با حضور مدیردفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان در رفسنجان تجلیل شدند.
برترین های طرح های «به کاشانه» و «کودکان حافظ انرژی» در رفسنجان تجلیل شدند
به گزارش راه آرمان، حمید علیزاده مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان صبح امروز در مراسم تقدیر از برترین های طرح «به کاشانه» و «کودکان حافظ انرژی» اظهار کرد: در مدیریت مصرف برق تمام تلاش ما این است که بتوانیم خاموشی هایی که اعمال می شود به حداقل برسانیم و این موضوع به واسطه مصرف بی رویه است که توسط بخش های مختلف رخ می دهد.

وی افزود: برق بر اساس نیاز مصرف تولید می شود و نمی توان آن را ذخیره کرد گاهی مصرف بیشتر از تولید می شود که باید مصرف برق را مدیریت کرد.

علیزاده بیان کرد: از 8 هزار و 760 ساعت طول سال، 200 ساعت مصرف برق  در فصل تابستان بحرانی است که 20 هزار مگابایت برق بیشتر مصرف می شود که همه آن صرف سیستم های سرمایشی می شود.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان با بیان اینکه 82 درصد مشترکین خانگی و 13 درصد تجاری هستند، گفت: با طرح های تشویق محور و تعرفه محور به سمت مدیریت مصرف برق پیش رفتیم.


وی با اشاره به برگزاری طرح «به کاشانه» مختص مشترکین خانگی در راستای راهکارهای مدیریت مصرف برق، عنوان کرد: در این طرح گروهی ازمشترکینی انتخاب شدند که توانایی انتقال از گروه مشترک پرمصرف به خوش مصرف و کم مصرف داشتند و مصرف برق شان کاهش پیدا کرد که در این راستا 5 هزار مشترک خانگی آموزش داده شدند که از این تعداد  137 مشترک خروجی خوبی داشتند و از بین این تعداد 30 نفر از کل استان انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند که 8 نفر از شهرستان رفسنجان بودند.

علیزاده عنوان کرد: در طرح «کودکان حافظ انرژی » مربوط به دانش آموزان کمتر از  سال 13 که 680 اثر در قالب شعر، کاردستی، نقاشی برگزیده شدند که دو نفر از رفسنجان مورد تجلیل قرار گرفتند و همچنین  دو نفر از معلمینی که بیشترین اثر را در این طرح فرستاده بودند یک نفر از کرمان و دیگری از مدرسه حضرت معصومه (ع) سرچشمه رفسنجان بود که مورد تجلیل قرار گرفتند.

وی درحاشیه این مراسم در گفت و گو با ما در خصوص وضعیت خاموشی های اخیر در شهرستان گفت: اگر مردم 10 درصد مصرف برق را کاهش دهند خاموشی نخواهیم داشت.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان افزود:: 10درصد مصرف خاموشی با خاموش کردن لامپ اضافی، استفاده از دور کند کولر های آبی، تنظیم کولر گازی بر روی 26 درجه محقق می شود اگر لوازم پرمصرف در اوج مصرف به ساعات کم مصرف صبح زود یا آخر شب موکول شود این ده درصد محقق می شود.

علیزاده عنوان کرد: گاهی پیش می آید به واسطه تعمیراتی که در شبکه اتفاق می افتد و حوادثی که رخ می دهد خاموشی ناخواسته ای برای یک مشترک روی میدهد که ممکن است دوبار در روز یک منطقه خاموشی داشته باشند. شبکه های برق هوایی است و آسیب پذیر، ممکن است هر لحظه به واسطه حادثه ای خاموشی روی می دهد و این حوادث ممکن است خاموشی مضاعف ایجاد کند و گرنه خاموشی ها طبق برنامه اعمال می شود.

وی بیان کرد: تا زمانیکه مردم مصرف برق را مدیریت کنند و کاهش مصرف داشته باشند خاموشی اعمال نخواهد شد.


انتهای پیام/
  https://armanekerman.ir/vdccxxqs42bqi08.ala2.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین