تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۱
۰
plusresetminus
مطهره قریشی گفت: از یک گروه از متخلفین یک قطعه کبک شکار شده و یک قبضه اسلحه شکاری تک لول و مقداری ادوات شکار کشف و ضبط شد و ازگروه دیگر که در باغ شخصی اقدام به زنده گیری پرندگان وحشی می نمود با اخذ نیابت قضایی از مرجع محترم قضایی بخش ساردوئیه نسبت به بازرسی از باغ اقدام کردند.
دستگیری  متخلفین شکار و زنده گیری پرندگان وحشی
به گزارش راه آرمان، مطهره قریشی رئیس حفاظت محیط زیست جیرفت از دستگیری شکارچی و عامل زنده گیری پرندگان وحشی خبر داد و گفت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست حین گشت زنی و پایش مناطق در عرصه های طبیعی شهرستان به منظور جلوگیری از شکار وصید غیر مجاز در بخش ساردوئیه شهرستان جیرفت موفق به دستگیری متخلف شکارچی پرندگان وحشی شدند.
 
قریشی افزود: از یک گروه از متخلفین یک قطعه کبک شکار شده و یک قبضه اسلحه شکاری تک لول و مقداری ادوات شکار کشف و ضبط شد و ازگروه دیگر که در باغ شخصی اقدام به زنده گیری پرندگان وحشی می نمود با اخذ نیابت قضایی از مرجع محترم قضایی بخش ساردوئیه نسبت به بازرسی از باغ اقدام کردند و در بازرسی از باغ فوق الاشاره یک قطعه کبک وحشی زنده گرفتار در دام و انواع تله ها پرندگان کشف و ضبط و به منظور رسیدگی به تخلف انجام شده صاحب باغ به دستگاه قضایی معرفی شد.
 
وی با بیان اینکه پرنده کشف شده در زیستگاه طبیعی خود رهاسازی شد افزود: مطابق با تبصره ۴۴۲ شورای عالی حفاظت محیط زیست، بهای ضرر و زیان وارده به محیط زیست ، شکار و یا زنده گیری هر قطعه کبک مبلغ سه میلیون ریال است که برابر با قانون از متخلف اخذ خواهد شد.
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت از شهروندان، طبیعت دوستان و گردشگران خواست تا در راستای حفظ محیط زیست و جلوگیری از زنده گیری پرندگان را به یگان حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت یا شماره تماس رایگان 1540  گزارش کنند.

انتهای پیام / پناهی
https://armanekerman.ir/vdcjhvevxuqe8iz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین