تاریخ انتشار :دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۰
۰
plusresetminus
به مناسبت هفته قوه قضائیه نشست خبری رئیس دادگستری و دادستان کهنوج با اصحاب رسانه برگزار شد.
برگزاری نشست خبری رئیس دادگستری و دادستان کهنوج  با اصحاب رسانه
به گزارش راه آرمان؛سالاری روند در این نشست با بیان اینکه احترام به مردم و تکریم ارباب رجوع در راس کار بنده و همکارانم است، گفت: همه باید در حیطه فعالیت های اجتماعی از قوانین آگاه باشند و خود را ملزم به انجام آن بدانند.
 
رئیس دادگستری شهرستان کهنوج  روند پیشرفت سند تحول قضایی را در شهرستان بسیار مثبت ارزیابی کرد و یادآور شد: تمامی پرونده های مطروحه در دادگاه های حقوقی و شعب شورای حل اختلاف به صورت الکترونیک رسیدگی می شوند و در این راستا ۹۲ درصد ابلاغ ها به صورت کاملا الکترونیک صورت می گیرد.
 
وی تصریح کرد: دادگستری کهنوج از این حیث در استان پیشتاز است و زمان رسیدگی به پرونده ها نسبت به گذشته بسیار کاهش یافته است.
 
این مقام قضایی در خصوص کارگاه های ضایعاتی گفت: پس از سه سال پیگیری زمین همراه با آب و برق برای تجمیع این کارگاه ها در نظر گرفته و پیمانکار آن نیز مشخص شده است که به زودی این کارگاه های ضایعاتی به دو مکان مشخص منتقل و تجمیع می شوند.
 
در ادامه امید رضایی دادستان کهنوج، ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه افزود: قوه قضاییه برای عملکرد بهتر و احقاق حقوق مردم به همراهی و همکاری مردم نیازمند است و ما امیدواریم به عنوان عضوی از جامعه در راستای احقاق حق مردم و احترام به حقوق شهروندی قدم کوچکی برداریم.
 
وی در خصوص سرقت های خرد با بیان اینکه نهاد ها، ادارات و مردم بایستی نسبت به ایمن سازی مکان هایی که در آن استقرار دارند اقدامات لازم از قبیل نصب دوربین را انجام دهند، تصریح کرد: در چند وقت گذشته جمع آوری معتادین متجاهر در دستور کار جدی دادستانی بوده و تعداد زیادی از این معتادین جمع آوری و به کمپ های ترک اعتیاد فرستاده شده اند.
 
امید رضایی جمع آوری سلاح های غیر مجاز را یکی از اقدامات جدی دادگستری و دادستانی عنوان و خاطر نشان کرد: برای جمع‌آوری آنها اقدامات و طرح های مقطعی و کلی در دست اجرا داریم و کارهای خوبی هم انجام شده اما در این زمینه نیاز به یک اقدام اساسی داریم.
 
این مسؤول ادامه داد: در مجموع جمع‌آوری سلاح‌های غیرمجاز در دستور کار قرار دارد و در این زمینه از مشارکت سران طوایف و ریش سفیدان نیز استفاده می‌کنیم.
 
دادستان کهنوج در پایان لازمه توسعه و حرکت به سمت شاخص‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را ایجاد زمینه مناسب برای فعالیت اصحاب رسانه دانست و گفت: از خدمات خبرنگاران و همه کسانی که در راستای تحقق اصول دینی، تحکیم نظام، حاکمیت قانون و توسعه شاخص‌های امنیت ملی تلاش می‌کنند سپاسگزاری می کنیم.


انتهای پیام/ک
https://armanekerman.ir/vdceef8znjh8wvi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین