تاریخ انتشار :جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۶
۰
plusresetminus
در شورای اداری شهرستان اناربا حضور وزیر بهداشت صورت گرفت

مشکل اساسی شهرستان انار، آب است و آب است و آب!

امام جمعه شهرستان انار مشکل اساسی این شهرستان را مسئله آب دانست و گفت: انتظار داریم با هماهنگی وزارت نیرو مسئله انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به این شهرستان با توجه به عبور خطوط لوله انتقال آب خلیج فارس از این شهرستان، لحاظ شود.
مشکل اساسی شهرستان انار، آب است و آب است و آب!
به گزارش راه آرمان:حجت الاسلام حسن منتظری پیش از ظهر امروز 21 مرداد در شورای اداری شهرستان انار با حضور وزیر بهداشت،اظهار کرد: انار پیشانی استان کرمان بوده و در محل جاده های ترانزیتی مهم کشور و موقعیت مهم و حساسی قرار دارد.

وی با اشاره به سابقه انقلابی مردم انار، افزود: مردم انار بیش از 120 شهید را تقدیم انقلاب کرده اند و مردمی متدین و ولایتمدار هستند. تنها روحانی شهید مدافع حرم استان از این شهرستان تقدیم شده است.

وی با بیان اینکه در 28 هزار هکتار از اراضی منطقه پسته کاری انجام شده است، تصریح کرد: این در حالی است که 10 هزار هکتار از این رقم به علت بی آبی، سرمازدگی، گرمازدگی و ..از بین رفته است.

منتظری با بیان اینکه مشکل اساسی این شهرستان آب است و آب، خاطرنشان کرد: انتظار داریم با هماهنگی وزارت نیرو مسئله انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به این شهرستان با توجه به عبور خطوط لوله انتقال آب خلیج فارس از این شهرستان، لحاظ شود.

با همه گرفتاریها و مشکلاتی که از لحاظ اقتصادی مرم شهرستان داشته اند، اما مردم مومن این سامان قدمهای خیری برداشته اند و در سالهای اخیر بیش از 30 میلیارد تومان به دولت کمک کرده اند.

انتظار مردم این است که بعد از گذشت 8 سال، بیمارستان انار تکمیل شود چرا که 140 کیلومتر با یزد و 100 کیلومتر از رفسنجان فاصله داریم و با توجه به جاده های ترانزیتی و تصادفات جاده ای، می طلبد سریعتر به بهره برداری برسد.

امام جمعه انار با بیان اینکه اشتغال مردم این شهرستان از خواسته های بحق است که عدالت در گزینش بویژه در زمینه معادن انجام نمی شود، افزود: این شهرستان می تواند دارای منطقه ویژه اقتصادی باشد و باید از تک محصولی بیرون بیاید و منطقه ویژه اقتصادی می تواند این شهرستان را نجات دهد.

منتظری در پایان گفت: امیدوارم سفر وزیر بهداشت دارای برکات خوبی باشد. وزاری زیادی به این شهرستان آمده اند اما وعده های داده شده باید عملی شود. در دولت نهم قدم بزرگی برای شهرستان برداشته شد و مدیون نظام هستیم.سیل اخیر به برخی منازل گلشن و بخش زیادی از باغات پسته خسارت وارد کرده که نیاز به تسهیلات به کشاورزان سیل زده وجود دارد/ https://armanekerman.ir/vdcipvaz3t1arv2.cbct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما