تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱
۰
plusresetminus
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان جیرفت؛

تفکر شهادت طلبانه‌ی بسیج، ریشه در عاشورا دارد

محسن نسب امیری گفت: رسالت رسانه‌ها، همان رسالت انبیا و شهدا بوده و تفکر حاکم بر بسیج، ریشه در ارزشها و عاشورا دارد و در این زمان، عملکرد رسانه‌ها بایستی برنامه‌های دشمن را خنثی کند.
تفکر شهادت طلبانه‌ی بسیج، ریشه در عاشورا دارد
به گزارش راه آرمان از جیرفت، حجت الاسلام و المسلمین محمدی سلیمانی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان جیرفت در نشست خبری هفته بسیج که با حضور خبرنگاران برگزار شد، گفت: امام خمینی (ره) درخصوص بسیج فرمودند: «بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد. بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته‌های رفیع آن، اذان شهادت و رشادت سر داده‌اند.»

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان جیرفت، درحال رشد بودن بسیج از زمان انقلاب تاکنون را جزو ویژگی‌های بسیج اعلام کرد و افزود: پاک و طیبه بودن، داشتن افق فکری و زمان نامحدود و همچنین حرکت کردن در مسیر ولایت فقیه را از ویژگی‌های بارز بسیج هستند.

محسن نسب امیری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان جیرفت، در ادامه این نشست خبری ضمن تبریک هفته بسیج، گفت: رسالت رسانه‌ها را بخوبی انجام دهیم که همانا رسالت انبیا و شهدا است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان جیرفت افزود: بسیج ریشه در ارزشها، عاشورا و انبیاء دارد و تفکر حاکم بر بسیج، تفکر شهادت طلبانه و خدمت است.

محسن نسب امیری بنیانگذاری بسیج توسط امام خمینی (ره) را مهم ارزیابی کرد و بیان کرد: بسیج رحمت و راهگشا است و کار رسانه‌ای زیرساخت امنیت، فرهنگ، اقتصاد و ... است و کار رسانه‌ای در واقع، کار با الگوبرداری از حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) است.

وی ضمن اشاره به تأثیرگذاری رسانه، خاطرنشان کرد: بسیج در خشکسالی شهرستان جیرفت، اقدامات ارزنده‌ای داشته که بایستی به اطلاع مردم رسانده شود و ارتباط مستقیم بسیج با رسانه، گسترده است.

نسب امیری گفت: در این برهه‌ی تاریخی، رسانه به گونه‌ای عمل کند که برنامه‌های دشمن را خنثی کند و برخی از ماموریت‌های بسیج شامل امیدآفرینی، بصیرت افزایی، ایستادگی، مقاومت، عدم خستگی و صبر هستند.

وی برنامه‌های هفته بسیج را بیش از ۱۰۰ مورد اعلام کرد و افزود: تولید محتوا در فضای مجازی، اردوی جهادی، تبیین دستاوردهای انقلاب، مسابقه قرآنی، نمایشگاه محصولات اقتصاد مقاومتی، کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه، تجلیل از نفرات برتر کنکور، بازدید دانش آموزان از صنایع، آزادی زندانیان غیر عمد، افتتاح خانه برای محرومان، توزیع جهیزیه جلسه میقات صالحین، همایش پیاده‌روی، تور دوچرخه سواری، مسابقه تیراندازی، آبرسانی به ۹۰ روستا، اجتماع اقتدار بسیجیان در قالب صبحگاه مشترک و دیدار با خانواده شهدا جزو برنامه‌های هفته بسیج هستند.

انتهای پیام/ فاریابی  https://armanekerman.ir/vdcaewn6o49ne01.k5k4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما