تاریخ انتشار :شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۰
۰
plusresetminus
مدیرکل امور بانوان استانداری کرمان عنوان کرد:

افزایش زیاد روند مشکلات ناباروری در استان کرمان

مدیرکل امور بانوان استانداری کرمان گفت: مشکلات ناباروری در استان روند افزایش زیادی داشته است و در حال حاضر ۱۲ هزار مورد ناباروری در استان شناسایی شده و تحت درمان قرار دارند.
افزایش زیاد روند مشکلات ناباروری در استان کرمان
به گزارش سرویس اجتماعی پایگاه خبری «راه آرمان» به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ مریم‌السادات طباطبایی با اشاره به اینکه در حوزه ناباروری در کرمان تلاش شده نگاه ما فراتر از مسائل حمایتی باشد، گفت: مشکلات ناباروری در استان روند افزایش زیادی داشته است و در حال حاضر ۱۲هزار مورد ناباروری در استان شناسایی شده‌اند و تحت درمان قرار دارند.

طباطبایی با بیان این‌که بعضی از مباحث ناباروری به تغذیه و پوشاک افراد برمی‌گردد، ادامه داد: در ارتباط با دختران نوجوان اگر یکسری اقدامات و آزمایشات در سنین نوجوانی اتفاق بیفتد، از ناباروری آنها در آینده پیشگیری می‌شود. اجرای این طرح با دانشگاه علوم پزشکی کرمان در برنامه است.

وی با بیان اینکه قانون در ارتباط با هزینه‌های درمان ناباروری، بیمه‌ها از جمله بیمه سلامت، بیمه تامین‌ اجتماعی و بیمه نیروهای مسلح را مکلف کرده که ۹۰درصد هزینه‌های درمان را پرداخت کنند، گفت: در با بیماران و مراجعان مرکز نجمیه و بخش ناباروری بیمارستان افضلی‌پور کرمان صحبت کردم که بعضاً گلایه‌هایی از عدم انجام تعهدات توسط تأمین اجتماعی وجود داشت.

طباطبایی با بیان اینکه اگر بیمه‌ها برابر قانون به تعهدات خود عدم عمل نکنند، این روند ادامه پیدا کند و این مشکلات حل نشود با حضور استاندار جلسه با بیمه‌ها برگزار کرده و استاندار کرمان به این مسئله ورود می‌کند، تصریح کرد: این یک مسئله قانونی است و در بحث درمان ناباروری ۹۰درصد هزینه‌های بیماران باید توسط بیمه‌ها پوشش داده شود.

وی با اشاره به دیگر حمایت‌های انجام شده در این حوزه، بیان کرد: مرکز بشری کمیته امداد امام خمینی (ره) در این حوزه فعال است و تا کنون اقدامات پررنگی و چشمگیری دارد و مصوبه‌ای را هم در ماه قبل با حضور استاندار کرمان در ارتباط با صندوق تسهیلات ناباروری داشتیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با بیان اینکه وام بشری و صندوق امداد ولایت مختص افراد تحت پوشش کمیته امداد نبوده و به همه زوج‌های نابارور تعلق می‌گیرد، گفت: ۲۰میلیون تومان مبلغ این تسهیلات است و استاندار کرمان در ستاد جمعیت استان مصوب کردند که ۵۰میلیارد تومان اعتبار به این صندوق تعلق گیرد.

انتهای خبر/ https://armanekerman.ir/vdcfyjdymw6dmva.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما