تاریخ انتشار :جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۶
۰
plusresetminus
اراضی کوه باداموئیه و چهار روستای مجاور اختیار آباد آن جزو اراضی ملی اعلام شده و اهالی حق ساخت و ساز ندارند.
مخالفت با ساخت و ساز در اراضی روستایی کوه باداموئیه اختیار آباد
به گزارش راه آرمان؛ روستاهای کوه باداموئیه و چهار روستای مجاور این روستا واقع در منطقه اختیار آباد، جمعیتی بالغ بر۱۰۰۰نفر و ۷۰۰خانوار دارد.

  متاسفانه ۵۰ درصد منازل این روستا جزء اراضی ملی است که باتوجه به ملی بودن این اراضی ساکنین حق ساخت و ساز و گسترش منازل خود را ندارند.

 یکی از اهالی گفت:  این قسمت ها به عنوان خانه های ملی اعلام شدند یعنی ما سند که درخواست داده ایم، جلوی آن گرفته شده تا مردم اول تکلیف خانه هایشان  مشخص کنند؛ مسجد نیز تقریبا قریب هفتاد سال بنا شده است و الان اعلام کردند که ملی است.

نکته جالب به گفته اهالی مجوز ساخت و ساز را بنیاد مسکن به اهالی داده است ولی در حال حاضر پاسخگو این مسئله نیستند.

روستاهای که با این مشکل مواجه هستند روستای هنوج، چاه کهنوئیه، دهنوئیه و شمس آباد از توابع کوه باداموئیه که حتی مسجد جامع روستای هنوج جزء اراضی ملی است و بنیاد مسکن و منابع طبیعی در امر دخیل هستند.

علی محمدی دهیار کوه باداموئیه درگفتگو با خبرنگار ما گفت: متاسفانه از سال ۱۳۴۲ به این طرف هیچ گونه نقشه و طرحی از روستا تهیه نشده است و تمام اطلاع مربوط به آن سال است.

اراضی کوه باداموئیه و چهار روستای مجاور  آن جزو اراضی ملی اعلام شده و  اهالی حق ساخت و ساز ندارند. 

خبرنگار ما این مشکل را از منابع طبیعی و آبخیزداری و مدیر کل بنیاد مسکن استان پیگیری شد.

مهدی رجبی زاده مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری داری استان کرمان گفت: آن مقدار از اراضی که سابقه احیاشان که قبل از سال ۱۳۴۶ باشد به عنوان مستثنیات اشخاص قلمداد می‌شود و ما بقی اراضی به عنوان اراضی ملی اعلام نظر می‌شود و اعلام عمومی می شود. 

علی اکبر سلطانی نژاد مدیر کل بنیاد مسکن استان کرمان گفت: آخرین پیگیری های که داشتیم قرار بر این شد اراضی که ملی  هستند و در تملک منابع ملی هستند به ما تحویل داده شوند و بعد از انتقال سند حتما از اساس وضع موجود  نقش‌های تفکیکی آماده می شود و به بومی ها واگذار می شود.

وی افزود: طبیعتا تا زمانی که انتقال اسناد و انتقال اراضی به بنیاد مسکن از طرف منابع طبیعی انتقال داده نشود؛ ما نمی‌توانیم اقدام کنیم؛ بنابراین ما منتظر هستیم و با پیگیری که خواهد شد تملک اتفاق خواهد افتاد.

انتهای پیام/ تاج الدینی https://armanekerman.ir/vdciuyazrt1ar32.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین