تاریخ انتشار :شنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹
۰
plusresetminus
همزمان با روز اربعین حسینی جوانان طایفه علیدادی سلیمانی در موکب سردار شهید قاسم سلیمانی اقدام به پخت و توزیع بیش از ۵ هزار پرس غذای نذری در بین جاماندگان اربعین حسینی کردند.
پخت و توزیع ۵ هزار  پرس غذا در موکب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی جنوب کرمان
به گزارش خبرنگار راه آرمان از رودبارجنوب؛ همزمان با روز اربعین حسینی، مرم عزادار حسینی طایفه علیدادی ساکن جنوب کرمان طبق سنت هر ساله اقدام به پخت و توزیع بیش از ۵ هزار پرس غذای نذری کردند.
 
روز اربعین حسینی در نزد مردم منطقه جنوب از اهمیت خاصی برخوردار است و مردمان این منطقه همراه با طبخ غذا از عزادارن  حسینی که در همایش پیاده روی جاماندگان حسینی پذیرایی می‌کنند.
 
مردم این منطقه در هر شرایط آب و هوایی در روز اربعین اقدام به پخت غذایی نذری می کنند و این آیین را نسل به نسل برای برآورده شدن حاجات خود انجام می‌دهند.

علیدادی سلیمانی خادم اهل بیت(ع) در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه تا عمر دارم نوکری امام حسین(ع) را می‌کنم، افزود: از چند روز مانده به اربعین جوانان طایفه در تلاش آماده کردن تدارکات روز اربعین هستند.
 
وی با اشاره به اینکه کار برای اباعبدالله‌الحسین(ع) از شیرینی خاصی برخوردار است، گفت: همه زندگی خود را نذر امام حسین(ع) می‌کنم، زیرا دار و ندار همه ما از شهید دشت کربلا است.
 
علیدادی با بیان اینکه مردم و سوگواران جنوب کرمان  در روز اربعین با نظم و ترتیب خاصی از نذری‌های آماده شده استفاده می‌كنند، تصریح کرد: همه ساله مهمانان زیادی از تمام نقاط جنوب استان در روز اربعین حسینی برای شرکت در مراسم همایش پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در این منطقه حضور پیدا می‌کنند.

گفتنی است،این غذای گرم در موکب شهید قاسم سلیمانی در مسیر جاده عبوری کهنوج به زیارت شاهزاده ابوالقاسم(ع)بین زائران توزیع شد.

انتهای پیام/پ https://armanekerman.ir/vdccioqse2bqip8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین