تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۰
۰
plusresetminus
کار ناشنوایان رفسنجانی برای اقتصاد مقاومتی نیمه تمام ماند؛

گلایه کارخانه کیک و کلوچه کشکوئیه رفسنجان از مسئولانی که قول شان به عمل نرسید + عکس

کارخانه کیک و کلوچه هپتینا که به همت جمعی از ناشنوایان رفسنجان اداره میشد، از اردیبهشت امسال تعطیل است.
گلایه کارخانه کیک و کلوچه کشکوئیه رفسنجان از مسئولانی که قول شان به عمل نرسید + عکس
به گزارش راه آرمان؛ کارخانه کیک و کلوچه هپتینا واقع در کشکوئیه رفسنجان از سال 98 پس از کسب مجوزهای لازم توسط متخصصین صنایع غذایی شروع بکار کرده است.
این مجموعه در شروع کار هشت نفر از ناشنوایان رفسنجانی را بکار گرفت و به علاوه مدیریت مجموعه 12 نفر در این کارخانه مشغول بکار شدند.
اما گام این ناشنوایان برای روی پا ایستادن و ایفای نقششان در رقم خوردن اقتصاد مقاومتی بی ثمر ماند و کارخانه کیک و کلوچه هپتینا از ارديبهشت ماه امسال تا به الان تعطیل است.
شیما سادات ترابی سهامدار کارخانه هپتینا در گفتگو با خبرنگار ما گفت: به دلیل نداشتن بوجه لازم برای چاپ کاغذ های بسته بندی، کارخانه مدتی تعطیل بود با وجود کارکنان ناشنوا از جانب بهزیستی حمایت شده ایم اما مسئولانی بودند که قول آنها به سرانجام نرسید.
ترابی بیان کرد: از ۱۷محصول،تنها توانسته ایم کاغذهای  ۸ محصول را چاپ کنيم که قریب به ۳۰۰ملیون تومان هزینه شده است‌. پس از تحویل بسته‌ ها در اواخر هفته، بلافاصله در اول مهر شروع به کار خواهیم کرد.
وی ضمن درخواست از مسئولان برای حمایت از این کارخانه، گفت: همه نهاد های دولتي كه براي بازديد آمدند قول همكاري و مساعدت و تسهيلات دادند اما در پایان با بهره هاي بالا و شرايط دريافت سخت تسهیلات روبرو شديم.
ترابی افزود: مسئولان مربوطه پرداخت تسهيلات را برایمان راحت تر كنند تا نياز به تعداد زياد ضامن و وثيقه نداشته باشيم و همچنین مواد اوليه رابا قيمت دولتي به دستمان برسانند نه آزاد و به جای استفاده از محصولات کارگاههای بی نام و نشان در شهرهای دیگر از محصولات شهر رفسنجان كه توليد خود شهرستان هست استفاده كنند.

وی با اشاره به اینکه مواد ما عالي و درجه يك هستند و هر ماه و هر هفته از طريق بهداشت و اداره استاندارد نظارت می شوند، عنوان کرد: باوجود دستگاه‌های اولیه و فعالیت سه شیفت در روز، یک تن تولید داریم که در آينده با دستگاه‌های پیشرفته بیشترین تولید راخواهیم داشت.
به گفته ترابی کارخانه کیک و کلوچه هپتینا قرار است از اول مهر ماه سال جاری فعالیت خود را آغاز کند و نهادهای دولتی و شرکت ها میتوانند برای سفارش تغذيه کارمندان با شماره 09201361216 تماس بگیرند.
 

گزارش از زهرا مرادی
انتهای پیام/
  https://armanekerman.ir/vdciwzaz3t1arp2.cbct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین