تاریخ انتشار :يکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۲
۰
plusresetminus
واقعیت این است که برای جهان شهر مقاومت شدن تنها این شهرداری کرمان نیست که باید این مسئولیت را بپذیرد و برای آن تلاش کند بلکه برای رسیدن به این مقصد همراهی همه ی دستگاهها و سازمان ها نیاز است.
همه ی مسئولان برای کرمان، جهان شهر مقاومت تلاش کنند
  به گزارش راه آرمان؛  روز گذشته مراسم تکریم و معارفه ی شهردار کرمان برگزار شد.استاندار ، شهردار سابق، فرمانده سپاه ثارالله، نماینده ولی فقیه در استان، برخی از نمایندگان کرمان و بسیاری از مسئولان استانی در این مراسم حضور یافتند.

طبق  معمول هر برنامه ی تکریم و معارفه ای که دارای سخنرانان متعددی است این برنامه نیز دارای سخنران بود البته موضوع تعداد سخنرانان نیست موضوع نکته ی مهمی است که در کلام همه ی سخنرانان به آن تاکید می شد و آن چیزی نبود جز این که اگر چه کرمان قرار است به عنوان جهان شهر معرفی شود اما هنوز زیرساخت های مناسب شهری را ندارد.

برای مثال استاندار این موضع را این گونه توضیح داد که  واقعیت این است شهر کرمان که باید نماد تمدن کرمان و همچنین در تراز پایتخت جهان مقاومت باشد اما متاسفانه با این هدف فاصله بسیار دارد.

و یا شهردار جدید بیان کرد که مقاومت در تمام ژنوم این شهر پیچیده شده است از این رو باید برای هویت جهان شهری کرمان تلاش کرد و به این سمت حرکت کنیم.

بله، نکته این جا است که اگر  چه شهر کرمان دارای چهره های برجسته ای در همه ی زمینه ها بوده و یا هست و باید برای معرفی این چهره ها به سایر افراد و حتی جهانیان تلاش کرد اما زبان قاصر می شود وقتی که قرار است تاکید کنیم این شهر فاصله ی زیادی با جهانی شدن دارد.

 اگر چه به گفته ی شهردار سابق کرمان سید مهران عالم زاده، افرادی که در گذشته در کسوت شهردار کرمان فعالیت کرده اند تمام تلاش و همت خود را به کار بسته اند تا برای آبادانی شهر گام بردارند اما سوال این جا است پس چرا شهر کرمان به لحاظ شهری اینگونه از شهر های دیگر حتی از شهرهای اطراف خود این گونه عقب مانده است؟
این دوگانه و تناقض قابل درک نیست تلاش مدیران سابق اما عقب ماندگی کرمان!!!

 البته موضوع دیگری که در کلام بسیاری از شهرداران و یا شورای شهر در ادوار گذشته بارها مطرح بوده، کمبود بودجه است که باز هم باید گفت تاسف است برای شهری با داشتن این همه ظرفیت و ثروت از جمله معادن گوناگون اما این گونه بی بهره مانده است.

به هر حال، واقعیت این است که برای جهان شهری شدن تنها این شهرداری کرمان نیست که باید این مسئولیت را بپذیرد و برای آن  تلاش کند بلکه برای رسیدن به این مقصد همراهی همه ی دستگاهها و سازمان ها نیاز است.
یادداشت از اعظم پسند
انتهای پیام/
 
 
  https://armanekerman.ir/vdcbs5b88rhb5fp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین