تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹
۰
plusresetminus
رییس شورای شهر فهرج تأکید کرد؛

شهرداری فهرج بدنبال عقیم سازی سگ های ولگرد است

رضا علیزاده گفت: با توجه به ازدیاد سگ های ولگرد، شهرداری فهرج درصدد است طی انعقاد قرارداد با یک شرکت در مرکز استان طرح عقیم سازی سگ های بلاصاحب را اجرا نماید.
شهرداری فهرج بدنبال عقیم سازی سگ های ولگرد است
رضا علیزاده رییس شورای شهر فهرج در گفتگو با راه آرمان؛ به اهم اقدامات شورای شهر و شهرداری اشاره و بیان کرد: از جمله اقداماتی که شهرداری و شورای شهر طی مدت زمان ۸ ماهه انجام داده روکش آسفالت بلوار قائم با هزینه ای قریب به ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.

وی افزود: همچنین طی این مدت ساماندهی میدان شهیدان نوذری با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیون انجام شده و در حال حاضر نیز ساماندهی میدان آزادی با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی حدود ۳۰۰ ملیون هزینه در برداشته است.

علیزاده با اشاره به راه اندازی آب و لوله کشی گاز کارخانه آسفالت اضافه کرد: مشکل اصلی این کارخانه نداشتن وسایل نقلیه است که اگر وسایلی نظیر بنز و لدر داشته باشیم با 70 تن قیری که در اختیار داریم حداقل یک بلوار را میتوانیم آسفالت کنیم.

رییس شورای شهر فهرج در ادامه از تغییر جداول قدیمی مسیر میدان امام علی (ع) تا اداره پست خبر داد و اظهار کرد: سنگ های مربوط به این پروژه با هزینه ای بالغ بر ۵۳۰ میلیون تومان خریداری شده و در انبار موجود هستند.

وی همچنین به اقدامات صورت گرفته در راستای ساماندهی مسیر میدان توحید تا روستای نعیم آباد اشاره و بیان کرد: زیرسازی این مسیر با مبلغی بالغ بر ۲۰۰ میلیون انجام شده که به محض تعمیر وسایل نقلیه فرسوده شهرداری اقدامات مربوط به آسفالت آن نیز انجام می شود.

علیزاده با بیان اینکه شورای شهر برای ساختمان پلیس راه فهرج – زاهدان مبلغی قریب به ۲۰۰ میلیون هزینه کرده است افزود: برای اولین بار در ایام نوروز سبد کالای ۲ میلیون تومانی که به نیروهای شهرداری اختصاص داده بودیم محقق شد.

رییس شورای شهر فهرج همچنین از رایزنی های صورت گرفته برای اختصاص قیر به شهرداری خبر داد و عنوان کرد: برای بافت های فرسوده جلساتی با مسئولان ذیربط انجام که به صورت واسطه ای ۳۵۰ و ۷۰۰ تن قیر درنظر گرفته شده است و در صورت محقق شدن این مقدار قیر اکثر کوچه و خیابان های شهر فهرج آسفالت می شوند.

وی همچنین با اشاره به پرداخت مبلغ ۷۰۰ میلیون تومانی به پیمانکار طرح پل بلوار شهدا گفت: شهرداری از سنوات قبل بالغ بر ۳ میلیارد روی دست ما بدهی گذاشته که اگر بخواهیم خوشبینانه در نظر بگیریم برای پرداخت بدهی ها، تعمیر وسایل و عمران و آبادانی مبلغ ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیازمندیم.

رییس شورای شهر خاطرنشان کرد: زمانی که ما ورود کردیم کل وسایل نقلیه خراب و فرسوده بودند که طی این ۸ ماه تعمیر دو اتوبوس، یک پژو، گریدر، لودر و ماشین آتش نشانی جمعا ۶۰۰ میلیون هزینه بدنبال داشته اند. 

علیزاده از قطع بودن بودجه پوششی فهرج بعنوان یکی از مشکلات شهرداری نام برد و بیان کرد: نزدیک ۲ سال بودجه پوششی فهرج بدلیل اینکه در دوره های قبل گزارش خودکفایی و درامدزایی کارخانه آسفالت به استان داده شده قطع میباشد و استاندار وقت اعلام کرده با توجه به این گزارش فهرج نیاز به بودجه پوششی ندارد و حتی میتواند به شهرستان های دیگر نیز کمک کند!

وی اضافه کرد: از روزهای اول شروع کار برای رفع این مشکل مکاتباتی با استانداری انجام داده ایم و نامه آن نیز به دفتر برنامه و بودجه ارسال شده و امیدواریم با مساعدت نماینده محترم بودجه پوششی شهرداری احیا شود.

رییس شورای شهر دلیل پیشرفت شهر ریگان به نسبت فهرج را سرانه جمعیتی آن عنوان کرد و گفت: شهرداری ریگان بر اساس جمعیت ۲۰ هزار نفری مبلغی بالغ بر ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دریافتی دارد اما شهرداری فهرج بر اساس سرانه جمعیتی ۶۸۰۰ نفری دریافتی آن ۲۵۰ میلیون است.

علیزاده جمعیت این شهر را بر اساس اعلام مرکز آمار ۱۵ هزار نفر عنوان کرد و افزود: از طریق نماینده و فرماندار پیگیر هستیم تا با مستنداتی که ارائه داده ایم آمار جمعیتی شهر فهرج تغییر کند.

وی در پایان پیرامون گلایه های مردمی از ازدیاد سگ های ولگرد در سطح این شهر گفت:شهرداری فهرج درصدد است با توجه به ازدیاد سگ های ولگرد قراردادی را با یک شرکت در مرکز استان انعقاد نماید تا طرح عقیم سازی سگ های بلاصاحب در این شهر اجرا شود.

انتهای پیام/ https://armanekerman.ir/vdca6in6m49nua1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما