تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۳
۰
plusresetminus
حقانی با بیان اینکه حدود 300 روحانی در مناطق مختلف استان کرمان از جمله روستاها کار تبلیغ دینی را انجام می‌دهند، گفت: با همکاری سازمان در جهت ساخت مستند مسابقه سرباز حاج قاسم اقدام کرده ایم که این مستند به زودی از شبکه سه پخش خواهد شد.
تشکیل شورای تعالی ائمه جماعات استان تا پایان تیر ماه/ پخش مستند مسابقه سرباز حاج قاسم به زودی از شبکه سه
به گزارش راه آرمان؛ حجت الاسلام و المسلمین حقانی در نشست خبری به مناسبت روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی رویش انقلاب است، گفت: این سازمان در یکم تیر ماه سال 1360 با حکم امام خمینی(ره) آغاز به کار کرد.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان ادامه داد: فعالیت سازمان در جهت ساماندهی تمهیدات برای فضای تبلیغی اسلامی است تا با اتحاد و انسجام مردمی کار پیش برود.

وی بیان کرد: این سازمان فراز و نشیب های بسیاری را در دوران فعالیت خود داشته و عملکرد امروز سازمان تبلیغات اسلامی، مرهون زحمات افراد بسیاری است.

این مقام مسئول با بیان اینکه هدف اصلی ما، مسائلی است که مقام معظم رهبری تبیین کرده اند و این مسئله، رسالت جدی ماست، عنوان کرد: وظیفه ما ایجاد دغدغه برای مردم است تا خواست مردمی را پیش ببریم.

 حقانی با تأکید بر اینکه جریان مردم، جریان قدرتمندی است، ابراز کرد: اصل کار را مردم در امور مختلف انجام می دهند و ما نقش هدایت گری و تسهیل در امور را انجام می دهیم.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه دغدغه ما در حوزه مساجد، تقویت و هدایت گری ائمه جماعات در استان است و حدود 300 روحانی در مناطق مختلف استان کرمان از جمله روستاها کار تبلیغ دینی را انجام می‌دهند، اظهار کرد: شورای تعالی مساجد که در رأس این شورا ائمه جمعه قرار گرفته اند، تشکیل شده است و ما برای شبکه سازی ائمه جماعات تلاش می کنیم.

وی با اشاره به اینکه شبکه شورای تعالی ائمه جماعات را تا پایان تیر ماه تشکیل خواهیم داد، گفت: توجه به مسائل حوزه بانوان از دیگر دغدغه های سازمان است که در این حوزه در سه بخش اقدام کرده ایم؛ توجه به توانمند سازی بانوان مبلغ و مبلغان را با مشارکت حوزه علمیه انجام داده ایم.

این مقام مسئول ادامه داد: توانمند سازی بانوانی که همسران طلبه هستند و همچنین انجام کارهای مؤثر و طرح های متعدد از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه بانوان است.

حقانی با اشاره به ایجاد دو مدارس صدرا، مدارس معارف دولتی در شهرستان های ریگان و زرند اظهار کرد: طی یک سال گذشته شش هزار مبلغ با ما فعالیت داشته اند؛ همچنین برگزاری دوره هایی در زمینه جهاد تبیین، دوره های تخصصی نهج البلاغه، برگزاری شش دوره تخصصی در زمینه جمعیت از دیگر اقدامات انجام شده، بوده است.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان ابراز کرد: فعالیت های مختلفی در زمینه آموزش انجام داده ایم، در زمینه رسانه، توانمند سازی جریان های مردمی را انجام داده ایم.

وی با اشاره به همکاری سازمان در جهت ساخت مستند مسابقه سرباز حاج قاسم و با بیان اینکه این مستند به زودی از شبکه سه پخش خواهد شد، عنوان کرد: کارهای متعددی را در سطح ملی انجام داده ایم که از جمله آنها می توان به برگزاری دوره تربیت راوی با حضور هزار راوی از سراسر کشور اشاره داشت که در این دوره ها محتواهایی با محوریت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ارائه کرده ایم.

وی خاطر نشان کرد: از دیگر اقدامات در سطح ملی می توان به برگزاری مهرواره محله همدل، هوای نو، مهرواره اوج، رویداد دختران حاج قاسم و طرح نوآوین اشاره داشت.

انتهای پیام/م https://armanekerman.ir/vdcao0n6a49nui1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین