تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۶
۰
plusresetminus
علیرضا رحمان نژاد گفت: با ابلاغ سهمیه و برنامه زمانبندی جدید وزارت نیرو به صنایع، مشکل کمبود سیمان و کاهش تولید در سطح استان رفع می شود.
قطعی برق در تابستان و گاز در زمستان، چالشی برای تولید مواد اولیه سیمان/ با ابلاغ زمانبندی جدید به کارخانه ها، بازار سیمان متعادل می شود
علیرضا رحمان نژاد معاون امور صنایع سازمان صمت شمال کرمان در  گفتگو با "راه آرمان " در رابطه با کمبود سیمان در سطح استان، گفت: همه ساله قطعی برق در فصل تابستان و قطعی  گاز در فصل زمستان سبب می شود که مقدار تولید مواد اولیه سیمان کاهش پیدا کرده و در نهایت سبب کمبود سیمان در سطح بازار می شود.

قطعی برق دلیل کاهش تولید و افزایش قیمت سیمان

وی ادامه داد: امسال نیز به خاطر برنامه اختصاصی قطعی برق  که وزارت نیرو و وزارت صمت برای واحد های تولیدی انرژی بر تدوین  کرده بود  مشکل کمبود سیمان به وجود آمد.

رحمان نژاد عنوان کرد: اعتراض واحد های تولیدی  سبب شد تا جلسات متعددی را در کارگروه های داخلی استان برگزار کنیم  و به یک پیش بینی برای حداقل توان مورد نیاز واحد های تولیدی انرژی بر برسیم که در نهایت  پیشنهادات خود را به وزارت صمت مبنی بر تغییراتی در برنامه زمانبندی تولید ارسال کردیم.


معاون امور صنایع سازمان صمت شمال استان کرمان اذعان کرد: بر اساس پیشنهادات ما و سایر استان ها در خصوص میزان انرژی مورد مصرف صنایع جلسه ای در تاریخ ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ برگزار شد که منجر به تصویب پیشنهادات و صدور یک مصوبه  در خصوص مشترکین برق علی الخصوص کارخانه های سیمان شد. 

وی به مصوبه ابلاغی اشاره کرد و گفت: طبق برنامه زمانبندی جدید، ساعت ۲۴ تا ۸ صبح کارخانجات سیمان بدون محدودیت می توانند اقدام به تولید کنند و در ساعت های ۱۱ تا ۱۷ و ۸ تا ۱۱ بر اساس سهیمیه ابلاغی به اضافه ۵۵ درصد سهمیه ای که در اوج مصرف و در حداقل بار دارند کار تولید را انجام دهند.

رحمان نژاد تاکید کرد: در ساعت ۱۱ تا ۱۷  که در اوج مصرف و پرباری هستیم می توانند بر اساس برنامه زمان بندی به تولید ادامه دهند.

معاون امور صنایع سازمان صمت شمال کرمان عنوان کرد: کارخانجات سیمان در نهایت بر اساس میانگینی که از نهادهای مربوطه گرفته شده است، تقریبا ۷۵ درصد توانی که برای تولید نیاز دارند می توانند بر اساس دستوالعمل جدید از انرژی برق استفاده کنند.


وی افزود: دستورالعمل ابلاغی و سهمیه بندی جدید در روزهای آینده به واحد های تولیدی و صنعتی ابلاغ می شود تا بر اساس ۷۵ درصد توان برقی که قبلا مورد استفاده بوده  را  در سهمیه جدید مورد استفاده قرار دهند.

با ابلاغ زمانبندی جدید به کارخانه ها، بازار سیمان متعادل می شود

رحمان نژاد اعلام کرد: هر کارخانه سیمان ۱۴ وات برق در ساعت برای تولید نیاز دارد که طبق برنامه ای که قبلا ابلاغ شده بود این عدد به ۷ مگاوات در هر ساعت رسیده بود که هم مورد اعتراض تولید کنندگان سیمان  و هم سبب کاهش تولید شده بود.

معاون امور صنایع سازمان صمت شمال تاکید کرد: در حال حاضر طبق برنامه و زمانبندی جدید هر کارخانه سیمان می تواند به میزان ۱۲ مگاوات در ساعت تقریبا معادل با۷۵ درصد  توان مورد نیاز به امر تولید بپردازد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با ابلاغ سهمیه و برنامه زمانبندی جدید مشکل کمبود سیمان و کاهش تولید در سطح استان رفع می شود.

انتهای پیام/ طهماسبی https://armanekerman.ir/vdcai0n6w49nu01.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین