تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۲
۰
plusresetminus
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان عنوان کرد؛

موظفیم نظامات فکری و عملی حاج قاسم را به نسل بعد منتقل کنیم

سردار نظری گفت:مکتب حاج قاسم مکتب عاشوراست مکتب امام حسین علیه السلام است وقتی ریز میشویم در افکار کردار و عمل حاج قاسم کسی غیر از مقام معظم رهبری حاج قاسم را نشناخت برای همین مکتب حاج قاسم اعلام شد خیلی از علما و سرداران بزرگ ما شهید شدند اما مقام معظم رهبری درباره آنها بحث مکتب را مطرح نکردند و وظیفه ما است این مکتب حاج قاسم را مردم انتقال دهیم.
موظفیم نظامات فکری و عملی حاج قاسم را به نسل بعد منتقل کنیم
به گزارش راه آرمان؛ سردار نظری در جمع رزمندگان گردان ۴۱۰غواص لشکر ۴۱ثارالله با گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ضمن خیر مقدم  به مهمانان شهرستان استان کرمان و اصفهان گفت:  گردان۴۱۰غواص خط شکن، دلاور  لشکر ۴۱ثارالله بچه های مورد علاقه حاج قاسم عزیز گردانی که با عملکرد خود باعث پیروزی های لشکر ۴۱ثارالله بود.
 
وی، ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این گردهمایی ادامه داد:  اگر پایتخت جهان اسلام کرمان هست به خاطر اینکه زادگاه شهیدی است که این لقب را برای همشهر یان و هم استانی های ما به ارمغان آورد.

سردار نظری اظهار کرد: سردار امینی  فرمانده گردان ۴۱۰غواص لشکر ۴۱ثارالله فرمانده همه ماست،  به دلیل اینکه جانشین افراد بزرگی مثل  شهید حاج احمد امینی  و حاج احمد عابدینی، جانشین و فرمانده گردان غواص بود،  ما عطر بوی شهدا از حاج محمود میشنویم و حس می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ما آن زمان توفیق حضور در بین گردان ۴۱۰نداشتیم،  افزود: بیشترین صحبت ها و مطالبی که ما معمولا از لسان خود حاج قاسم  در جلسات خصوصی و حضوری از گردان خطر شکن ۴۱۰ شنیدیم، گردانی خط شکن برای  عملیات های  آفندی لشکر ۴۱ثارالله بود که باعث پیروزی کل جبهه اسلام می‌شد.

وی ادامه داد: صحبت درباره این گردان از لسان بنده خارج است حتما رزمندگان این گردان درباره  خاطراتشان صحبت میکنند خاطراتی در کربلای ۴ان زمانی که  به نوعی عملیات افشا شد و منور هایی که  دشمن از طریق هواپیما ریخت و باعث شد همه بچه های گردان در دید قرار بگیرند هر جنبنده ای در روی آب بود از طریق این منورها نمایان شد گردان غواص میبایست با سازمان عمل کند کار  رزمندگان در آب خیلی سخت بود.

سردار نظری با اشاره به  عملیات کربلای پنج  و متوسل شدن حاج قاسم به حضرت زهرا سلام الله علیها گفت: والفجر هشت اوج  کار گردان غواص ۴۱۰ در دنیا بینظیر بود و هم اکنون خیلی از دانشگاه های افسری و عالی نظامی هنوز نتوانستند این موضوع را تجزیه تحلیل کنند با این همه پیش بینی ها و آن عبور طلبه شهید حسن یزدانی از آب در آخرین نقطه آن عملیات با موفقیت انجام شد.وی، در خصوص زادگاه شهید سلیمانی و  مکتب شهید سلیمانی گفت: بعد از شهادت حاج قاسم شورای سیاستگذاری  ۳۰ نظامات فکری و عملی  مکتب حاج قاسم را اعلام کرد.

نظری بیان کرد : مکتب حاج قاسم مکتب عاشوراست  مکتب امام حسین علیه السلام است وقتی ریز میشویم در افکار کردار و عمل حاج  قاسم کسی غیر از مقام معظم رهبری حاج قاسم را نشناخت برای همین مکتب حاج قاسم اعلام شد خیلی از علما و سرداران بزرگ  ما شهید شدند اما مقام معظم رهبری درباره آنها بحث مکتب را مطرح نکردند و وظیفه ما است این  مکتب حاج قاسم را  مردم انتقال دهیم.

وی ادامه داد:  نظامات فکری و عملی حاج قاسم  را به نسل بعدی انتقال دهیم اگر این کار نکنیم آن دنیا  همین شهدا جلوی همه ما میگیرند، این یک تکلیف است.

 سردار نظری عنوان کرد : شورای سیاستگذاری ستاد مکتب؛  ۴نقطه را در استان کرمان شامل گلزار شهدای کرمان، بیت الزهرا، حسینیه ثارالله و قنات ملک را در دستورکار داریم

 
وی با اشاره به  اعتبارات زیرساخت های شهر رابر و قنات ملک  ادامه داد: بیش از ۷۰ کشور به زیارت  مزار شهید حاج قاسم سلیمانی آمده اند  این قول را میدهم در هر برنامه ای  اعتباراتی که درخواست می کنیم  بحث مکتب حاج قاسم  بخصوص قنات ملک  و رابر برای راهیان نور مکتب حاج قاسم  در نظر گرفته شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه هدف گذاری برای شناساندن مکتب حاج قاسم و نظامات فکری و عملی حاج قاسم  محقق خواهد شد گفت: به زودی با تصمیماتی که گرفته شده بعضی مشکلات شهرستان رابر حل خواهد شد.

انتهای پیام/ https://armanekerman.ir/vdcenv8zwjh8woi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین