تاریخ انتشار :جمعه ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۱
۰
plusresetminus
زیباترین و خوش‌ آب‌ و‌ هوا‌ترین روستاهای جنوب کرمان در منطقه کوهستان نمداد در دامنه کوه‌های بلند ساخته شده‌اند.
زیباترین روستاهای جنوب کرمان؛ سفر به طبیعتی بکر و دل‌انگیز
 به گزارش خبرنگار سرویس چند رسانه‌ای راه آرمان؛ اگر اهل سفر و طبیعت باشید، حتما می‌دانید که سفر به روستاهای دیدنی جنوب کرمان در مقابل سفر به کلان شهرها چه مزایایی دارد. بیشتر روستاهای زیبای جنوب کرمان طبیعتی بکر و دست نخورده دارند، آب و هوایشان دل انگیز و سالم است، خوراکی‌های جذاب و مخصوصی دارند، اهالی آن ها مهمان نواز هستند و آداب و رسوم جذابی دارند. اگر تصمیم دارید مقصد بعدی سفرتان یک روستا باشد، حتما این کلیپ زیبا را ببینید.

چطور به روستای تنگه جدایی سفر کنیم؟

این روستای زیبا با شهرستان رودبارجنوب حدود ۱۴۰ کیلومتر فاصله دارد و در فاصله ۴۷۰ کیلومتری مرکز استان کرمان قرارگرفته است که البته این فاصله، ارزش بازدید یکی از دیدنی ترین روستاهای ایران را دارد.

تعداد زیادی از زیباترین روستاهای جنوب کرمان در منطقه کوهستان نمداد شهر جازموریان شهرستان رودبار جنوب در دامنه کوه‌های بلند و روی زمین‌های شیب دار ساخته شده‌اند. روستای زیبای تنگه جدایی نمونه جذابی از این نوع روستاهای زیبای ایرانی است. 

چشمه زیبا به این روستا سرزندگی می‌بخشند و درختان زیبا طبیعت چشم نوازی خلق می‌کنند. دهستان کوهستان نمداد نسبت به سایر مناطق جنوب کرمان در بهار و تابستان آب و هوای معتدل و دل‌نشینی در آن حاکم است.


انتهای خبر/پورحیدر  https://armanekerman.ir/vdcepx8zwjh8xwi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما