تاریخ انتشار :دوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۱
۰
plusresetminus
به بهانه روز دخترگفتگوی خواندنی با دختر فاریابی؛

تلاشی که در دل محرومیت به ثمر نشست

حمیده روشنی یکی از نخبه‌های جوان فاریابی گفت: در زمان کودکی علاقه شدیدی به میکانیکی داشتم و در کنار پدرم که به این شغل مشغول بودند با وسایل میکانیکی سرگرم بازی می‌شدم با این که درک درستی از اختراع و ساختن نداشتم.
تلاشی که در دل محرومیت به ثمر نشست
به گزارش سرویس اجتماعی پایگاه خبری «راه‌آرمان»به بهانه روز دختر گفتگوی جالب و شنیدنی با جوان نخبه فاریابی انجام شد.

 حمیده روشنی، هستم فارغ‌التحصیل رشته مهندسی آب از دانشگاه ولی عصر رفسنجان که موفق به ثبت سه اختراع در حوزه کشاورزی، رباتیک و سدسازی سازی شدام.

روشنی عنوان کرد: فرزند تحت حمایت کمیته‌امداد شهرستان فاریاب هستم ۱۳ساله بودم که در اثر حادثه تصادف پدرم را از دست دادم و با فوت پدرم سختی و مشکلات اقتصادی زیادی برایمان پیش آمد که با حمایت‌های  کمیته‌امداد توانستم ادامه تحصیل بدهم و موفق به اختراع سه دستگاه در حوزه کشاورزی ، رباتیک و سدسازی سازی شوم.


روشنی افزود: از زمان کودکی علاقه شدیدی به کار مکانیکی داشتم و در کنار پدرم که به این شغل مشغول بودند با وسایل مکانیکی سرگرم بازی می‌شدم،  با توجه به اینکه درک درستی از اختراع و ساختن نداشتم ولی حس کودکانه باعث آشنایی من با وسایل مکانیکی و کار با این وسایل شد.

روشنی در ادامه عنوان کرد: بامرگ پدرم تصمیم گرفتم استعدادهای نهفته خودم که عامل اصلی شکوفایی آن پدرم بودند را نمایان کنم به همین منظور اقدام به ساخت و سایل  کوچک و کار با ابزار میکانیکی کردم.

حمیده روشنی دلیل موفقیت خود را توکل به خدا،تلاش‌و پشتکار خودش و حمایت‌های مادرش و کمیته‌امداد اعلام کرد و گفت: وقتی این ایده‌ها به ذهن من ورود می‌کرد با خودم می‌گفتم حتما خداوند این قابلیت را در من دیده است که این ایده را به ذهنم آورده‌است و همیشه برای ثبت ایده‌هایم تلاش میکردم همیشه تلاشم این بود باعث سربلندی خانواده ام باشم و همیشه مدیون مادر عزیزم هستم که توانسته‌ام در جشنواره بین‌المللی حرکت مقام اول را کسب کنم.

جوان نخبه فاریابی بیان کرد: اهمیت و جایگاهی که نظام جمهوری اسلامی برای دختران منظور کرده است بی‌نظیر است و در هیچ جای دنیا چنین جایگاهی را برای دختران منظور نکرده‌اند؛ چه بسیار دخترانی هستند که حجاب را مانع پیشرفت خود نمی دانند و با حجاب اسلامی در پیشرفت و شهر خود تلاش مضاعف دارند.

 
روشنی در پایان افزود:  توصیه‌ای که به جوانان و دختر خانوم‌های عزیز دارم این است که هیچ زمان ناامید نشوید و اگر هدفی دارید برای رسیدن به هدف و سربلندی کشور خود تلاش کنید و بجنگید چون ما با علم خودمان میتوانیم  باعث نابودی و سرکوب کردن دشمنان ایران شویم و میتوانیم به همه ثابت کنیم که حتی در منطقه محروم زندگی کردن و یتیم بودن هم نمی‌تواند جلوی رسیدن ما به اهدافمان را بگیرد
جمله پایانی پیامی به رهبرم عزیزم دارم: ، آقاجان من برای سربلندی کشورم تمام تلاشم را می‌کنم ان‌شاءالله روزی برسد که همه جوانان برای سربلندی کشور و نظام تلاش کنند.

انتهای خبر/م.ق https://armanekerman.ir/vdcexe8z7jh8xpi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در انتخابات پیش رو به چه کسی رای می دهید
محمدباقر قالیباف
امیرحسین قاضی زاده هاشمی
علیرضا زاکانی
سعید جلیلی
مصطفی پورمحمدی
مسعود پزشکیان
هنوز تصمیم نگرفته‌ام