تاریخ انتشار :شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۶:۰۵
۰
plusresetminus
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس گفت: به‌زودی کلنگ کارخانه لاستیک‌سازی در جیرفت به زمین زده می‌شود و هم اکنون این پروژه مراحل نهایی و اداری خود را طی می‌کند.
از کلنگ‌زنی کارخانه لاستیک‌سازی تا انجام مطالعات برای احداث شهر جدید جیرفت
ذبیح‌الله اعظمی در گفتگو با خبرنگار سرویس اجتماعی پایگاه خبری«راه آرمان»؛ گفت: علی‌رغم وجود مشکلات و موانع زیادی که برای ایجاد راه‌اندازی کارخانه لاستیک‌سازی وجود داشت اما این موانع رفع و به‌زودی کلنگ کارخانه لاستیک‌سازی در جیرفت به زمین زده می‌شود و هم اکنون این پروژه مراحل نهایی و اداری خود را طی می‌کند و زمانی کلنگ‌زنی را انجام می‌دهیم که کارگاه مربوطه برای تحویل زمین، حفر چاه و مسائل دیگر محیا شده باشد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از مسائل مهمی که مردم جیرفت منتظر آن هستند و هفته گذشته تفاهم‌نامه آن امضا شده است در خصوص مطالعه گسل‌های شهرستان جیرفت است که خوشبختانه اعتبار آن بعد از گذشت یک سال و نیم تخصیص داده شد و مرکز تحقیقات راه و شهرسازی در جیرفت مستقر شده است و در حال انجام کار هستند.

وی ابراز کرد: متأسفانه گسل‌ها در این منطقه بسیار خطرناک هستند و باید اقدامات فنی و مهندسی در این زمینه انجام شود؛ بنابراین به مرکز تحقیقات راه و شهرسازی عنوان کردیم که ابتدا از مجموعه ۱۸۰ هکتاری ورودی شهرستان جیرفت از حد فاصل میدان امام حسین علیه‌السلام و پلیس‌راه شروع شود؛ چرا که حدود سه هزار خانواده منتظر تحویل زمین‌های خود هستند و امیدواریم مطالعات به گونه‌ای باشد تا تعیین‌ تکلیف این اراضی صورت گیرد.

اعظمی با اشاره به این‌که مطالعات شهر جدید جیرفت در حال انجام است، اظهار کرد: کار در این زمینه در حال انجام است و متولی مطالعه این شهر جدید جمعیت به میزان ۷۰ تا ۱۰۰ هزار نفر جمعیت را در خود جای خواهد داد و چنانچه کار در بخش اولیه به اتمام برسد به مرحله طراحی خواهد رفت.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امیدواریم وزیر راه و شهرسازی برای حضور در افتتاح پروژه مربوط به پلی در جیرفت و البته بعد از اینکه پل جنگل‌آباد تمام شود و همچنین تعداد زیادی از پروژه‌های مربوط به اتوبان و جاده‌ها مواصلاتی که حداقل ده پروژه است در شهرستان جیرفت حضور پیدا کند و چنانچه مطالعات اولیه شهر جدید جیرفت به تصویب برسد، کلنگ‌زنی این پروژه نیز بر زمین زده خواهد شد.

وی بیان کرد: مشکلات و موانع مربوط به ۳۵۰ هزار هکتار زمین در انتهای کلرود وکهوروییه که به جاده بلوک می‌رود به منظور احداث نهضت ملی مسکن تقریبا رفع شده است و به‌زودی اقدامات برای ساخت و ساز این اراضی و کلنگ‌زنی انجام خواهد شد.

اعظمی با اشاره به مطلب فوق خاطرنشان کرد: شهر جیرفت، شهر گرانی از نظر مسکن و اجاره است و چنانچه این اقدامات به خوبی انجام شود و مردم در ساخت مسکن مشارکت کنند در قیمت زمین و مسکن تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

به گزارش راه آرمان؛ جیرفت، شهری با آثار باستانی و اقلیمی کم نظیر در دنیا که می‌گویند دو منطقه مشابه دیگر مانند بخشی از هندوستان و کالیفرنیای آمریکا دارد به نام‌های بسیاری مانند نگین خاورمیانه، هند کوچک و کالیفرنیای ایران می‌شناسندش، چرا که اقلیمی متفاوت از همه ایران دارد و کارشناسان می‌گویند زمستان در این شهر سه شب می‌آید؛ آن هم شبی دو ساعت، سه ماه تابستان است و بقیه‌اش هوا بهاری است.

انتهای خبر/م https://armanekerman.ir/vdcip5azpt1apy2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین