تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۴
۰
plusresetminus
رئیس شورا‌های حل اختلاف و دبیر ستاد صبر استان کرمان:

هیات های صلح در شعب حل اختلاف ویژه زندان های کرمان فعال شدند

مهدی تقی زاده رئیس شورا‌های حل اختلاف و دبیر ستاد صبر استان کرمان از تشکیل هیات‌های صلح برای کسب رضایت در پرونده‌های قصاص استان کرمان خبر داد.
هیات های صلح در شعب حل اختلاف ویژه زندان های کرمان فعال شدند
به گزارش "راه آرمان" مهدی تقی زاده معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کرمان در جلسه ای با حضور روسای شعب ویژه زندان افزود: هیات های صلح در شعب ویژه زندان با همراهی و استفاده از ظرفیت معتمدین محلی، متنفذان وخیرین تشکیل می گردد تا بتوانند برای پرونده های زندانیانی که منتظر اجرای حکم قصاص هستند گام های موثری بردارند.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: یکی از مهمترین اهداف تشکیل هیات های صلح با محوریت شوراهای حل اختلاف ویژه زندان علاوه بر گسترش فرهنگ صلح، کاستن از جمعیت کیفری زندان ها است.

تقی زاده مهمترین اولویت ستاد استانی صبر را پیگیری اصلاح ذات البین میان اصحاب دعوا دانست و ادامه داد: یکی از اولویت های دستگاه قضا ایجاد صلح و سازش جهت حل اختلاف پرونده های قتل است.

وی تاکید کرد: ستاد صبر در استان به منظور ترویج فرهنگ گذشت و بخشایش راه اندازی شده است و تلاش می شود که این ستاد با کمک شوراهای حل اختلاف زمینه مصالحه دعاوی مهم همچون قتل و کمک به آزادی زندانیان را فراهم آورد.

دبیر ستاد صبر استان کرمان یادآور شد:  ضروری است برای تحقق صلح و سازش در پرونده های قتل از طریق مذاکره و میانجی گری تلاش مضاعف صورت گیرد تا شاهد کاهش آمار جمعیت کیفری و محکومین به قصاص باشیم.

انتهای پیام/تاج الدینی https://armanekerman.ir/vdciqzazvt1arp2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین